Yazılımcı Olmak İçin Hangi Liseye gitmeliyim?

Yazılımcı olmak için fen bilimleri derslerinin iyi olması lazım meslek lisesine gidersen mühendislik zor kazanırsın meslek lisesi bilgisayar mezunu olarak lise de temel matematik bile neredeyse görmedim diyebilirim.

Matematik desen anlayacağım fen ne alaka? Adama JavaScript yazarken sürtünme kuvveti ile ne yapacak? Allah aşkına düzgün yorum yapin.

Matematik desen anlayacağım fen ne alaka? Adama JavaScript yazarken sürtünme kuvveti ile ne yapacak? Allah aşkına düzgün yorum yapin.

Bilmeden insanların mesajlarını eleştirimeyin. Mühendislik okuyanlar boşuna fizik dersi görmüyor üniversite de. İTÜ, Marmara bilgisayar mühendisliği ders programı genel kimya, fizik, biyoloji var. Düzgün yorumu önce sen yap. Üniversite ders programlarına bakmadan, benim yorumuma laf edeceğine bunları araştır sonra mesajımda eksik veya yanlış kısımlara itiraz et. Oyun motorları yapılırken fizik bilgisi gerekiyor. GPU teknolojilerinde fizik kullanılıyor. Yazılım tek JavaScript'ten ibaret değil. Masaüstü, mobil, oyun programlama kısımlarında fen bilimlerinden fizik bilgisi gerekiyor.

Meslek lisesi bilişim teknolojileri mezunuyum. 2 yıllık bilgisayar programcılığı mezunuyum.
DGS ile geçiş yapıp YBS 3.sınıf ögrencisi olan kişiye bilmediğini ve yanlış yorum yapıyorsun demek aşırı komik.

Son düzenleme:
Hadi üniversitede ders olarak görmesini geçtim. YKS'de çıkmayacak mı fen bilimleri karşısına?

İlk adım burada başlıyor zaten. Hem yazılımı JavaScript indirgemesi konu hakkında bilgi sahibi olmadığını belirtiyor. Mühendislikte boşuna fizik dersi koyulmamış. Moleküler biyoloji bile konulmuş. MCBÜ yazılım mühendisliği ders programında olması lazım.

@Yeniçocuk bilgisi olmadan eleştiren çok olur, yapacak bir şey yok. Biz yanlış bilgiyi düzelttik.

Haklısınız yapacak bir şey yok en kötü bilmiyorsun git yorumu düzgün yap zihniyeti yerine sadece mesajı yazsa neyse. Yanlış bilmek veya bilmemek sorun değil. Önemli olan doğru üslup.

Afedersiniz meslek lisesine gidip hem de üniversiteye gidebilir insan istese her şeyi basarabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı