Yazılımcı olmak için ne yapılmalı?

berkan41

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba herkese. Ben 29 yaşında bir insanım ve hayatıma reset atıyorum gibi bir durum var. Hayalim bir oyun geliştirme ekibinde olmak ama tabii ki güncel şartlar ve durumları göz altına aldığımda hayalimi erteleyebilirim. Biraz araştırma yaptıktan sonra Java+Kotlin olarak bir eğitim paketi aldım Udemy üzerinden. Aynı zamanda YouTube'dan çift dikiş yapıyorum. Ama içimi hala kurcalayan bir şey var. Oyun yapmak da istiyorum. Peki sizce hangi uygulamadan başlamalıyım. "abi bir oyun yapacağım ve şöyle olacak böyle olacak ben geliştireceğim" kafası düşünmüyorum. Bir şirkette yazılımcı olarak girmeyi planlıyorum. Malum sorumluluklar artıyor yaş ilerledikçe. Önerileriniz nelerdir? Acaba yardımcı olursanız çok sevinirim çünkü bazı kişiler "Java öğrenme C# öğren" vs. Vs. Diyorlar.

Son düzenleyen: Moderatör:
Oyun yapmak için oyun motoru kullanmayı bilmeniz gerekiyor. Hangi oyun motorunu kullanacaksınız? Öncelikle onu belirleyin ve ona göre ders alın.

Yani şu şekilde aslında unity ve unreal engine üzerinden gitmeyi düşünüyorum ama dediğim gibi şu an yaşım 29 olduğu için hayallerimi erteleyebilirim. En azından evlilik sürecindeyim onu atlatana kadar düzenimi oturtana kadar iş alana fazla olan bir bölüm seçmek istiyorum o yüzden java mı yoksa c# olarak mı başlamalıyım diye sormuştum.

Yani şu şekilde aslında Unity ve Unreal Engine üzerinden gitmeyi düşünüyorum ama dediğim gibi şu an yaşım 29 olduğu için hayallerimi erteleyebilirim. En azından evlilik sürecindeyim onu atlatana kadar düzenimi oturtana kadar iş alana fazla olan bir bölüm seçmek istiyorum o yüzden Java mı yoksa C# olarak mı başlamalıyım diye sormuştum.

Hocam benim de bu alana ilgim çok ve araştırıyorum. Çevremdeki yazılımcı arkadaşlarım Python başlayıp önceliğinin algoritma mantığını o dil üstünde öğrenmek olması gerektiğini söylüyorlar. Algoritma mantığını öğrendikten sonra mobil oyun vs yapmak için gerekli dersleri almaya başlayıp kendini geliştirebileceğin alanı belirleyebilirsin.

Merhaba herkese. Ben 29 yaşında bir insanım ve hayatıma reset atıyorum gibi bir durum var. Hayalim bir oyun geliştirme ekibinde olmak ama tabii ki güncel şartlar ve durumları göz altına aldığımda hayalimi erteleyebilirim. Biraz araştırma yaptıktan sonra Java+Kotlin olarak bir eğitim paketi aldım Udemy üzerinden. Aynı zamanda YouTube'dan çift dikiş yapıyorum. Ama içimi hala kurcalayan bir şey var. Oyun yapmak da istiyorum. Peki sizce hangi uygulamadan başlamalıyım. "abi bir oyun yapacağım ve şöyle olacak böyle olacak ben geliştireceğim" kafası düşünmüyorum. Bir şirkette yazılımcı olarak girmeyi planlıyorum. Malum sorumluluklar artıyor yaş ilerledikçe. Önerileriniz nelerdir? Acaba yardımcı olursanız çok sevinirim çünkü bazı kişiler "Java öğrenme C# öğren" vs. Vs. Diyorlar.
Kardeşim ilk önce sayısal derslerin full olacakki iyi üniversitede kariyer yapasın gerisi gelir zaten.

Kardeşim ilk önce sayısal derslerin full olacakki iyi üniversitede kariyer yapasın gerisi gelir zaten.
Adam 29 yaşında. Kaldı ki yazılım sektöründe iyi bir üniversitenin avantajı yoktur sadece iyi bir staj avantajı veren üniversitenin avantajı vardır. Dilleri kendin öğrenirsen deneyimini çalışarak kazanırsan 2 yıl içerisinde adımlarını sağlam yere basacak duruma gelebilirsin.

Geri
Yukarı