Yazılımcı olmak istiyorum

Bilgisayar şart. Ücretsiz olarak BTK akademi derslerini öğrenebilir, giriş seviyesi Java ya da C# ile başlayabilirsin. Bir de üniversitede yazılım mühendisliği okumalısın.

Yazılımcı olmak istiyorsan ucuz yollu bil bilgisayar almakla işe başla. TR'de iş yapmak istersen Low-Level dillerden (C, C++) veya güncel bir yol izlemek istersen Python'dan başla. Bu dilleri öğrenmek için yüksek özellikli bir PC'ye gerek yok.

Olumsuz yorumlara takılma en başta. Sen yapamazsın edemezsin veya o kadar kolay değil diyenlere aldırış etme. Bireysel olarak sadece yapmak istediğin şeye odaklan. Önerilere her zaman açık ol ama aşağılayıcı küçük görenlere de kapat kendini.

Eğer yazılımcı olmak istiyorsanız Virtual Studio ve Android Studio yazılımlarını kaldırabilecek bir bilgisayar almalısınız.
Torpil olacağını sanmıyorum.
Yazılım için illa Visual Studio ve Android Studio gerekmiyor. Hele Android Studio sadece mobil uygulama için. Belki mobil ile işi yok.

Yazılım için illa Visual Studio ve Android Studio gerekmiyor. Hele Android Studio sadece mobil uygulama için. Belki mobil ile işi yok.
Yazılım dillerini kullanabilmesi için programlar kullanmalı.
Öğrenmek istediği dilleri yazmadığı için en çok kullanılanlardan iki tanesini yazdım.

Yazılım dillerini kullanabilmesi için programlar kullanmalı.
IDE'lerden bahsediyorsun. .NET MVC gibi frameworkler dışında düşük sistem özellikleri gerektiren IDE'ler kullanabilir. Örn;
  • Dev-C++
  • PyCharm
  • VS Code (Tüm JS frameworkleri için Visual Studio'dan daha performanslı)
Hatta bunlar için Windows bile gerekmiyor. Linux kurabildiğin herhangi bir bilgisayarda yazılım yapabilirsin.

Geri
Yukarı