Yazılımcı olmak mantıklı mı?

Herkes tatilini yaparken sen projenin başında kafa patlatacak iradeye sahipsen yazılımcı olup başarılı da olabilirsin.

Aksi taktirde hiç girme o topa, başka meslek seç derim.
Ne alakası var hocam yazılımcı tatil yapmıyor mu? Böyle büyük laflarla insanların hevesini kırmayın tamam çok çalışmak gerekir vs vs. de bu kadar değil.

Ne alakası var hocam yazılımcı tatil yapmıyor mu? Böyle büyük laflarla insanların hevesini kırmayın tamam çok çalışmak gerekir vs vs. de bu kadar değil.
Demek istediğimi anlamamışsınız. Heves kırmak değil tam tersine sorunları çözecek sabrı ve iradesi varsa başarılı olur diyorum. Verdiğim yalnızca bir örnektir. Yazılımcı tatil yapamaz diye birşey mi dedim ben? Aynı şey grafik tasarım için de geçerli, şirketlere iş yetiştireceğiz diye yıllık iznimizi ertelediğimizi biliyorum ben. Mesai mantığı olan adam yazılımcı olmasın diyorum.
Misal sistem çöktü patladı, ee kurumsal firma yazılımcıyı sistemci arıyor, "ben mesai saatinin dışındayım tatil dönüşü bakarım" mı diyecek müşteriye?

Son düzenleme:
Herkes tatilini yaparken sen projenin başında kafa patlatacak iradeye sahipsen yazılımcı olup başarılı da olabilirsin.

Aksi taktirde hiç girme o topa, başka meslek seç derim.
Arkadaşa katılıyorum , azim ister yazılım bilgisayarın başında geçiyor diye kolay bir meslek değil bi hatayla karşılaştığın zaman deliriyorsun.
Hocam , önünde çok önemli bir proje var. Kendi firmanı açıyorsun ve diğer firmalara yapmadığın çok büyük bir projeyi yapıyorsun. Fakat başka firmalarda bunla uğraşıyor ama onlar firma oldukları için tatildeler. Şimdi sen bu projeyi ilk insanlara sunan olmakmı istersin ? Yoksa daha sonradan yapıp yine insanların yaptığı şeyin aynısını yapmak mı istersin. Bu sadece bir örnek. Her tatil diye birşey yok ama kesinlikle yazılımcı olucaksa ödün vereceği şeyler olucak hayatta. Doktor gibi mesleklere benzemez git gel işe benzemez öyle bir yazılımcı olunucaksa normal işçi olur ona lafım yok. Ama girişimci bir yazılımcı olucaksa kendi firmasını açmak isteyen kendi projelerini üreten birşeyler feda etmesi gerekir.

Geri
Yukarı