Yazılımda farklı şekillerde klavye şekli nasıl yazılabilir?

398708

Hectopat
Başlik saçma gelmiş olabilir bir bot yazıyorum ve bu botta karşılıklı selamlaşma gibi bir şey var.

Selam = ["selam","Selam","slm","SELAM"]

Fakli şekillerde(büyük küçük, biri büyük biri küçük vb) yazmam gerekiyor bunu nasıl yapabilirim? Bir sitesi var mı?

Başlik saçma gelmiş olabilir bir bot yazıyorum ve bu botta karşılıklı selamlaşma gibi bir şey var.

Selam = ["selam","Selam","slm","SELAM"]

Fakli şekillerde(büyük küçük, biri büyük biri küçük vb) yazmam gerekiyor bunu nasıl yapabilirim? Bir sitesi var mı?
Sorunuzu anlamadım. Her selam dendiğinde farklı bir cevap gelmesini mi istiyorsunuz, yoksa hepsinin farklı olmasını mı?

Hocam ilk önce değişken büyük harf ile tanımlanmaz.

selam.toUpperCase() yaparsanız tüm harfler büyük olur.

Bu referansdan yola çıkabilirsiniz.
Proje hangi dilde.
Sorunuzu anlamadım. Her selam dendiğinde farklı bir cevap gelmesini mi istiyorsunuz, yoksa hepsinin farklı olmasını mı?
Python dili

@398708

import random

greetings = ['Merhaba', 'Selam', 'Nasılsın', 'İyi günler']

def greet(greeting):
return random.choice(greetings)

print(greet("Selam"))
print(greet("Selam"))
print(greet("Selam"))

Bunun gibi basit bir kod mu istiyorsunuz anlamadım?

@398708

İmport random.

Greetings = ['Merhaba', 'Selam', 'Nasılsın', 'İyi günler']

Def greet(greeting):
Return random. Choice(greetings)

Print(greet("selam"))
Print(greet("selam"))
Print(greet("selam"))

Bunun gibi basit bir kod mu istiyorsunuz anlamadım?

Hayır bir Discord botu yapıyorum ve bu Discord botunda selam yazınca karşılıkli olarak botta selam veriyor. Bende bu selam vermeyi nasıl çeşitlendirebilirim(1. cevap selam. 2.cevap naber vb random bir şekilde) aslında onu sormaya çalışmıştım.

Sanırım amacın "SLM" de yazsan "SeLam" da fark etmeksizin karşılık olarak Selam demesi.
Büyük küçük harf duyarlı olmasını engellemek.

Örnek bir konu;

Eğer farklı cevap istiyorsan mesajı kendin çeşitlendirebilirsin veya bir algoritma yazarsın "S" her zaman başta "L" her zaman ortada "M" hep sonda olacak şekilde uzatabilir.

Hayır bir Discord botu yapıyorum ve bu Discord botunda selam yazınca karşılıkli olarak botta selam veriyor. Bende bu selam vermeyi nasıl çeşitlendirebilirim(1. cevap selam. 2.cevap naber vb random bir şekilde) aslında onu sormaya çalışmıştım.
Tamam yazdığım kod tam anlamıyla bu işe yarıyor. Greetings yazan kısım bir kod kısmı aslında. Her selam dendiğinde farklı cevaplar veriyor. Nasılsın gibi yazan kısımları değiştirebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı