Yazılımda nasıl gelişilir?

ccetin34

Femtopat
Daha fazla  
Selam, ben şu an yazılımda kendimi geliştiriyorum. Temel seviyede C# bilgisine sahibim artık ve Python da ise biraz fikir sahibiyim denebilir şu an .net e biraz hakim olmaya başladım en azından bu konuda fikir sahibi olduğumu rahatlıkla söyleyebilirim. SQL de aynı derecede fakat şu an kendimi çok eksik hissediyorum internetten videolar izleyerek üstüne eklemeler yaparak ilerliyorum fakat yetersiz olduğunu hissediyorum, sizce daha fazla gelişimi nasıl sağlarım, teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kanka her insan için farklılık gösterir ben video izleyerek gram birşey öğrenemeyen biriyim kendim yapıcağım illa kendime internetten hazır sistem indiririm sonra onun üzerinde biraz oynamalar yaparım sonra algoritmasını algıladımmı direk herşey geliyor elimden.

Kendin bir program veya en azından program taslağı yapmaya çalış kendini hazır hisset.

Selam cetin! Benzer kaderi paylasiyoruz. Maalesef soruna cevap verecek kapasiteye sahip degilim hatta tam tersi ayni dertten muzdaribim. Ancak bir seyi merak ediyorum. Neden web dev'e yoneldin?

Merhaba,

Eğer yazılım dillerinde kendini geliştirmek istiyorsan sürekli sorun çözmen gerek.
Bunun için en iyi sitelerden birisi hacker rank eğer kendini geliştirmek ve ortaya bir şeyler çıkartmak istiyorsan öncelikle problem çözmeni tavsiye ederim.

Selam cetin! Benzer kaderi paylasiyoruz. Maalesef soruna cevap verecek kapasiteye sahip degilim hatta tam tersi ayni dertten muzdaribim. Ancak bir seyi merak ediyorum. Neden web Dev'e yoneldin.

Açıkçası pek yönelmek istediğim bir alan yoktu, ben Turkcell akademiden dersleri izliyorum ve orada hoşuma gitmeye başlamıştı bende devam ettim. Daha önce de Unity de bolca vakit geçirmiştim hatta programı orta seviyede biliyorum diyebilirim.

Projelerde yer alabilirsiniz.

Ne gibi örneklendirirsen sevirinirim.

Merhaba,

Eğer yazılım dillerinde kendini geliştirmek istiyorsan sürekli sorun çözmen gerek.
Bunun için en iyi sitelerden birisi hacker rank eğer kendini geliştirmek ve ortaya bir şeyler çıkartmak istiyorsan öncelikle problem çözmeni tavsiye ederim.

Teşekkürler.

Kanka her insan için farklılık gösterir ben video izleyerek gram bir şey öğrenemeyen biriyim kendim yapacağım illa kendime internetten hazır sistem indiririm sonra onun üzerinde biraz oynamalar yaparım sonra algoritmasını algıladımmı direk her şey geliyor elimden.

Kendin bir program veya en azından program taslağı yapmaya çalış kendini hazır hisset.

Aynı şekil videolar pek işe yaramıyor bende de.

Hocam proje geliştirmek şart, kurs izlemek falan çok yeterli olmuyor. Proje geliştirecekseniz hatalar çıkacak onların çözümünü ararken gelişeceksiniz. Mesela bir şey yapacaksanız ama nasıl yapacağınızı bilmiyorsunuz Stack Overflow'dan kod araklıyorsunuz o kodun mantığını kavrayınca öğrenmeye başlıyorsunuz.

İlgi alanına giren açık kaynak bir yazılımı aç, kodlarını okumaya çalış. Kullandıkları tasarımlara bak, kullandıklara tekniklere bak vs. Bilmediklerini araştır.

Geri
Yukarı