Yazılımda nasıl gelişilir?

lattecafE'

Kilopat
Daha fazla  
Öncelikle herkese selam. Lise 2'ye gidiyorum ve meslek olarak da yazılım mesleği okuyorum yazılıma büyük ilgim var. C# nesne tabanlı programlama, HTML site tasarimi, PHP web progralama ve JavaScript mobil uygulama gibi derslerim var fakat bunların hiçbiri beni tatmin etmiyor. Kendimi daha da geliştirmek istiyorum bana bir yöntem söyler misiniz ingilizcem tam olarak iyi değil ve yazılım için İngiliz forumlar daha iyi diyorlar. İngilizce dersi almayı planlıyorum fakat beni geliştirebilecek şeyler önerirseniz sevinirim. Yapay zeka, oyun yapma ve oyun içi hile yapmaya çok merakim var.

Oyun içi hile yapma merakı mı? 🤨

1- İstediğin proglama dilinde temel oluştur.
2- Her gün kod yaz. (evet her gün istisnasız kod yaz proje geliştir)
3- İngilizceni geliştir.
4- bir şey araştırırken ingilizce araştır, gerek ingilizce gerek türkçe döküman okuma alışkanlığı edin.
5- Oyunlarda hile yapma.

İyi bir yazılımcı olman için şahsımca takip etmen gereken şeyleri söyleyeyim.
1-)iyi bir ortalama ile mezun olmayı ve iyi bir TYT-AYT notu hedefle.
2-)yabancı dil şart, gerekirse yazın part-time çalış ama dil kursuna git, özel ders al o dilini geliştir.
3-)ilgilendiğin bir alanda videolar izleyerek başla örneğin git 2 boyutlu bir open-world Survival oyunu yapmayı izle, çok fazla kaynak var bu konuda sallıyorum bir karakter yaratıp o karaktere odun kestir, sonra maden kazdırırsın sonra yaratık kestirirsin sonra animasyon eklersin bunlara kısaca kendine bir "proje" yaratıp onu geliştirmeyi hedefle.

İyi bir yazılımcı olman için şahsımca takip etmen gereken şeyleri söyleyeyim.
1-)iyi bir ortalama ile mezun olmayı ve iyi bir TYT-AYT notu hedefle.
2-)yabancı dil şart, gerekirse yazın part-time çalış ama dil kursuna git, özel ders al o dilini geliştir.
3-)ilgilendiğin bir alanda videolar izleyerek başla örneğin git 2 boyutlu bir open-world Survival oyunu yapmayı izle, çok fazla kaynak var bu konuda sallıyorum bir karakter yaratıp o karaktere odun kestir, sonra maden kazdırırsın sonra yaratık kestirirsin sonra animasyon eklersin bunlara kısaca kendine bir "proje" yaratıp onu geliştirmeyi hedefle.

Udemy'de bir ders almistim Türk birisiydi fakat çok sade bir program yapmıştı Unity'de olmadı onu yaparım.

Oyun içi hile yapma merakı mı? 🤨

1- istediğin proglama dilinde temel oluştur.
2- her gün kod yaz. (evet her gün istisnasız kod yaz proje geliştir)
3- ingilizceni geliştir.
4- bir şey araştırırken İngilizce araştır, gerek İngilizce gerek Türkçe doküman okuma alışkanlığı edin.
5- oyunlarda hile yapma.

Niye oyunlarda hile yapmamalıyım.

Proje geliştirmezsen kendini geliştiremezsin. Aktif olarak bir şeyler ortaya çıkarabilmen gerek.

Teşekkürler.

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı