Yazılım'da hangi alana yönelmeliyim?

tryx

Picopat
Merhaba, değerli sosyal üyeleri. Uzun zamandır kafamı kurcalayan bir konu hakkında size danışmak istiyorum. Yazılım alanında ilgiliyim ve bu yoldan yürümeye devam etmek istiyorum. Bu zamana kadar oyun programlama, uygulama geliştirme ve web geliştirme alanlarında biraz geliştim. Ancak bu durumdan rahatsızım, ortaya karışık olmuyor, yapamıyorum, kafam karışıyor bir yerden sonra. Yazılımcıları inceliyorum, hepsi bir alanı benimsemiş ve gelişimlerini o yönde sürdürüyor. Ama ben hiçbir çizgi tutturamıyorum. C# çalışırken Java'ya, Unity çalışırken Android Studio'ya atladığım oluyor. Örneğin, yazın freelance çalışmak istiyorum ama hangi yönde çalışacağım konusunda bile karar veremiyorum. Yani önceliklerimi ve isteklerimi yönetemiyorum. Bildiğim kadarıyla bu süreçte geliştikçe bir alana daha fazla yönelmem gerekecek, bunun kararını veremiyorum. Bana verebileceğiniz tavsiyeler ve öneriler nelerdir? Bu düşünceler çalışma isteğimi söküp alıyor. Şimdiden çok teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
1 milyon kişiden %95'inin sorununu yaşıyorsun.
Ben web teknolojileri alanında ilerlemeye karar verdim ve bu yönde uzmanlığımı ilerletiyorum. Kararsızlık en büyük engel önündeki. Bunun kararını da bir başkası değil sen verebilirsin, ilgi alanına göre.
Hocam sizce önü en açık alan hangisidir?

Geri
Yukarı