16 Yaşında Yazılımda Nasıl Gelişilir?

EnesB00

Centipat
16 yaşındayım yazılım ve programlamaya dair hiçbir şey bilmiyorum ama öğrenmek istiyorum. Kısa süre önce 10 parmak yazmayı öğrenmeye başladım. Şu an çok hızlı yazamasam da belli bir seviyeyi kat etmiş durumdayım. Yani en azından 10 parmak yazabiliyorum. Bunun gibi kendimi başka hangi alanlarda geliştirebilirim? Yazılım öğrenmek için neler yapmalıyım veya öğrenmeye nereden başlamalıyım?

16 yaşındayım yazılım ve programlamaya dair hiçbir şey bilmiyorum ama öğrenmek istiyorum. Kısa süre önce 10 parmak yazmayı öğrenmeye başladım. Şu an çok hızlı yazamasam da belli bir seviyeyi kat etmiş durumdayım. Yani en azından 10 parmak yazabiliyorum. Bunun gibi kendimi başka hangi alanlarda geliştirebilirim? Yazılım öğrenmek için neler yapmalıyım veya öğrenmeye nereden başlamalıyım?

Bunların okulları var mekatronik gibi yazılım gibi en doğrusunu en iyisini bilen bir kişinin anlatmasiyla anlarsınız.

Bu kampı bitirdikten sonra zaten bazı şeyler hakkında fikir sahibi oluyorsun. Ondan sonrası kendi kendine gelmeye başlıyor. Yani mesele öğrenmeyi öğrenmek.

Kendim için konuşacak olursak bitirme projesi var. İstenen şeyler var. Onları yaparken hep sorgulayarak gittim bunu şöyle yapsam, böyle yapsam nasıl olur diye. Verilen ödevler haricinde de kendimden de bir şeyler kattım hep. Kamp canlı yapıldığı için Discord kanalında 10-15 kişi toplanıp ödevleri beraber yapıyorduk. Herkes birbirine yardımcı oluyordu.

Yazılımda nasıl gelişilir bilmem ama Engin Demiroğ sayesinde gekişilmeyeceği kesin.

Programlamada gelişmek istiyorum dersen git İngilizce öğren. Sonra amaç edin, öyle gel. Mühendis olmayacaksan laylaylom öğrenmen bir işe yaramaz. Amacın olursa en azından onu yaparsın.

Yazılımda nasıl gelişilir bilmem ama Engin Demiroğ sayesinde gelişilmeyeceği kesin.

Programlamada gelişmek istiyorum dersen git İngilizce öğren. Sonra amaç edin, öyle gel. Mühendis olmayacaksan laylaylom öğrenmen bir işe yaramaz. Amacın olursa en azından onu yaparsın.

Sıfırdan başlayan ve ne yapacağını bilmeyen kişilerin vizyonunu geliştirmek için gayet iyi. Bir kısımdan sonra yeterli gelmeyecektir, hiçbir kaynağın yeterli gelemeyeceği gibi. Ben kendimden bilerek öneriyorum ve konuşuyorum. Siz neye dayanarak kesin ifadesini kullanıyorsunuz merak ettim.

Kurstan önce 4 işlem yapmaya yarayan konsol uygulamaları yaparken 4-5 ay sonunda e-ticaret sitesi yapabilecek seviyeye geldim. Tabi oraya gelebilmemin sebebi kamptan çok kendi araştırmam ve uğraşmam. Geçen sene koronadan dolayı okullar online iken tüm vaktimi bilgisayar başında ona sarf edebildim. Ama o kurs olmasaydı bu seviyelere gelemeyeceğim de "kesin".

Yeni konular

Geri
Yukarı