Yazılımla girişimci olunur mu?

wristcutter

Hectopat
Merhaba, ben girişimci olmak isteyen biriyim yazılım öğrenmek ve büyük işler yapmak istiyorum, ama neredeyse her şey yapılmış gibi görüyorum müzik sektörü Spotify sosyal medya uygulamaları Netflix, Tinder vs. sizce bu tren kaçtı mı yani onun için geç mi kalındı? Çünkü ben doğduğumda bu uygulamalar kurulmuştu, ve bir sorum da yazılımcılık hakkında. 3-4 senede sıkı çalışmayla yukarıda bahsettiğim profesyonel uygulamaları kodlayacak duruma gelinir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Eğer çalışırsan her şeyi başarabilirsin, senin saydığın uygulamalar üretilmeden önce de bir çok insan "zaten her şey var ben ne yapacağım?" diyorlardı. Sana ne yapabileceğin hakkında fikir veremem (Olsa kendim yaparım zaten 🤣) Diyebileceğim tek şey kendine özgü olman ve insanların gerçekten ihtiyaç duyduğu bir şey üzerine yoğunlaşman gerektiği.

Eğer çalışırsan her şeyi başarabilirsin, senin saydığın uygulamalar üretilmeden önce de bir çok insan "zaten her şey var ben ne yapacağım?" diyorlardı. Sana ne yapabileceğin hakkında fikir veremem (Olsa kendim yaparım zaten 🤣) Diyebileceğim tek şey kendine özgü olman ve insanların gerçekten ihtiyaç duyduğu bir şey üzerine yoğunlaşman gerektiği.
söylediklerinin hepsine katılıyorum zaten vazgeçmeye niyetim yok zaten şifre de bu bence insanların ihtiyacı olan bir şey planımda 3 4 seneye bu uygulamaların eski popülerliğini kaybettiği sırada facebookun olduğu gibi insanların yeni şeylere daha iyimser yaklatığı bir zamanda yapmak ve dünyaya ulaşmak. Peki sence eğer yazılım bilgin varsa 3 4 5 senede bu uygulamaları yapacak kıvamda uzman olunur mu

söylediklerinin hepsine katılıyorum zaten vazgeçmeye niyetim yok zaten şifre de bu bence insanların ihtiyacı olan bir şey planımda 3 4 seneye bu uygulamaların eski popülerliğini kaybettiği sırada facebookun olduğu gibi insanların yeni şeylere daha iyimser yaklatığı bir zamanda yapmak ve dünyaya ulaşmak. Peki sence eğer yazılım bilgin varsa 3 4 5 senede bu uygulamaları yapacak kıvamda uzman olunur mu
Hocam ben C# ve Python öğrendim ama yapacak bir şey bulamadığımdan uzun zamandır uğraşmıyorum, depremzede olduğum için eve de dönemiyorum ve bilgisayarıma bakamıyorum, kısacası bir kaç yazılım dili biliyorum ve eğer çalışırsan 1-2 sene süreceğini zannetmiyorum 1-2 dilde uzmanlaşmanın.

@Asoult ilk olarak hocama çok büyük geçmiş olsun diliyorum, en kısa zamanda umarım her şey çözülür ve rutin hayatınıza dönebilirsiniz.

Ayrıca son mesajınızın cevabına gelirsek bu, öğrendiğiniz dile ve yapacağınız projeye bağlı. Bence çok büyük çaplı bir projeyi tek başına yapmak çok zor bir olay fakat imkansız değil. Ayrıca öğrenmeye günde ne kadar vakit ayırdığınıza bağlı. Günde 8 saat yazılım çalışırsanız 4 senede gerçekten çok iyi bir seviyede olabilirsiniz, ama günde 2-3 saat çalışırsanız muhtemelen orta seviye falan olursunuz.

@Asoult ilk olarak hocama çok büyük geçmiş olsun diliyorum, en kısa zamanda umarım her şey çözülür ve rutin hayatınıza dönebilirsiniz.

Ayrıca son mesajınızın cevabına gelirsek bu, öğrendiğiniz dile ve yapacağınız projeye bağlı. Bence çok büyük çaplı bir projeyi tek başına yapmak çok zor bir olay fakat imkansız değil. Ayrıca öğrenmeye günde ne kadar vakit ayırdığınıza bağlı. Günde 8 saat yazılım çalışırsanız 4 senede gerçekten çok iyi bir seviyede olabilirsiniz, ama günde 2-3 saat çalışırsanız muhtemelen orta seviye falan olursunuz.
Hedefim günde 5 saat ve cidden yapacağım projenin büyük ve evrensel olmasını istiyorum

Mentalinizin o kadar yeteceğine eminseniz yapın hocam allah kolaylık versin, bir şeye ihtiyacınız olur ise çekinmeden isteyebilirsiniz benden.
Mentaliniz yeterse derken 5 saate mi projeye mi dediniz ve fikrini merak ettim sence böyle bir şeyin oluru varmı yani bahsettiğim projenin çünkü cidden yapmak istiyorum ve olması boş hayal gibiyse yıllarımı heba etmek istemiyorum

Geri
Yukarı