PHP Yazılımlar nasıl şifreleniyor?

Emir Baltaş

Femtopat
Makaleler
1
Arkadaşlar örnek XenForo 150 dolar veriyorsun sana direkt kodları atıyorlar. Sitende lisanslama yöntemiyle giriş yapıp kullanıyorsun. Bu kodları nasıl şifreliyor yada lisanslıyorlar?

@Eray T hocam bu konuda fikriniz varmıdır acaba?

Son düzenleme:
Tam olarak çalışma mantığını bilmiyorum XenForo'nun. Ancak öngörü olarak tüm kodların hepsini vermiyor olabilir. Daha doğrusu bazı özel kodlar XenForo tarafında tutulup erişim veriliyor olabilir.

Dediğim gibi, öngörü sadece. Bilen birine sormak lazım.

Tam olarak çalışma mantığını bilmiyorum XenForo'nun. Ancak öngörü olarak tüm kodların hepsini vermiyor olabilir. Daha doğrusu bazı özel kodlar XenForo tarafında tutulup erişim veriliyor olabilir.

Dediğim gibi, öngörü sadece. Bilen birine sormak lazım.

XenForo'yu sadece örnek verdim. Lisanslandığı ve şifrelendiği için nulled dışında ücretsiz kullanılamıyor. Bende aynı şekilde şifrelemeyi düşündüm PHP kodlarının fakat internette ücretsiz kaynak göremedim.

Arkadaşlar örnek XenForo 150 dolar veriyorsun sana direkt kodları atıyorlar. Sitende lisanslama yöntemiyle giriş yapıp kullanıyorsun. Bu kodları nasıl şifreliyor yada lisanslıyorlar?
Kodlar şifrelenmiyor. Hatta bir patch olduğunda direkt elle dosya değiştebiliyorsun:
1686304524768.png

Sadece lisans olayı var.
Şifrelemeden kastınız tam olarak nedir?
JS'deki uglify olaylarından bahsediyor sanırım. Hatta onun daha ötesi var:
Böyle bir şey düşünüyor olabilir.
Ama serverde çalışacak yazılım için şifrelemenin bir önemi yok. Xenforonun frontendi diyelim hadi, o da pek şifreli vs değil. Sadece minimize edilmiş.

Kodlar şifrelenmiyor. Hatta bir patch olduğunda direkt elle dosya değiştebiliyorsun:
Eki Görüntüle 1813324

Sadece lisans olayı var.

JS'deki uglify olaylarından bahsediyor sanırım. Hatta onun daha ötesi var:
Böyle bir şey düşünüyor olabilir.
Ama serverde çalışacak yazılım için şifrelemenin bir önemi yok. Xenforonun frontendi diyelim hadi, o da pek şifreli vs değil. Sadece minimize edilmiş.
Paylaşmak istediğim proje var fakat kodlarını vermek istemiyorum yüksek ihtimalle back-endi kendi hostumda çalıştırtıcam.

ionCube tarzı yazılımlar ile lisans dosyaları şifrelenir. Bu dosyayı kurcalarsan, silersen çalıştıramazsın veya lisans şekline göre eğer domaine bağlıysa farklı bir domaine aynı yazılımı kullanamazsın.

İoncube kullanıyor çoğu kişi ve ücretsiz bir şekilde kodları sifreledigin yerler ioncube göre daha kolay çözülüyor. İoncube bile tam çözüm değil ioncubeninde de hemen çözülebilen bir sifreleme methodu var.

Geri
Yukarı