Yazılımsal Arızalı Cihaza Ücret İadesi

LeFeyn

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar Ağustos ayında ASUS ROG STRIX RTX 2070 ekran kartı almıştım ama bazı oyunlarda anlık takılmalar yaşatıyor. Ne yaptıysam yapayım (işlemci değiştirmek ve tüm parçaları servise göndermek dahil. ) Sorunu çözemedim. Önceki 2070 kartımda da aynı problem vardı sonra değişim verdiler bu kartta da aynı sorun var. Arkadaşım aynı karttan aldı onda da aynı problem var. Artık sorunun yazılımsal olduğuna kanaat getirdim. RTX'de benzer sorunu yaşayan arkadaşlar var ve bazıları 5700XT alarak çözmüşler duru mu? Acaba şimdi ben cihazı servise göndersem ve ücret iadesi talep etsem yazılımsal bir sorun olduğundan dolayı ücret iadesi verirler mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Test programların da(Furmark, Timespy, OCCT) anlık takılma olayı görülüyor ise ücret iade ederler, durum sadece oyunlar da görülüyor ise kanıtlaması zor olacaktır.
Ben durumu sadece oyunlarda gözlemledim. Gerçi oyun dışında çokta kullanmadım ama oyunlarda anlık olarak gpu kullanımı düşüyor ve bu sırada takılma oluyor. Benim kullandığım iki 2070'te ve arkadaşımın aldığı 2070'te aynı problem var. Eski kartıma değişim vermişlerdi.

Artık öyle yapıcam ama şimdi bir şey yok kartta diye geri gönderirlerse yaklaşık 3 hafta boşuna beklemiş olucam, yapacak bir şey yok sanırım.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı