Karar sonucu ücret iadesi

ericburdon

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba, tüketici hakem heyeti aracılığıyla bir ürün hakkında iade süreci başlatmıştım. Bu süreç sonunda lehime olacak şekilde ücret iadesi yapılması kararı verildi. Şu an "karara bağlandı" olarak gözüküyor. Tebligat yaklaşık olarak 20 gün önce elime ulaştı fakat herhangi bir şekilde ücret iadesi hesabıma yapılmadı. Bundan sonra nasıl bir yol izleyeceğim?

Merhaba, tüketici hakem heyeti aracılığıyla bir ürün hakkında iade süreci başlatmıştım. Bu süreç sonunda lehime olacak şekilde ücret iadesi yapılması kararı verildi. Şu an "karara bağlandı" olarak gözüküyor. Tebligat yaklaşık olarak 20 gün önce elime ulaştı fakat herhangi bir şekilde ücret iadesi hesabıma yapılmadı. Bundan sonra nasıl bir yol izleyeceğim?

Firmayı arayıp söylediniz mi?

Firmayı arayıp söyleyin, ücret iadesi yapılmazsa elinizdeki THH kararıyla doğrudan ilamlı icraya başvuracağınızı belirtin.

Az önce aradım. Tebligat bize ulaşmadı gibi bir yalan söylediler. Bu icra başvurusunda herhangi bir şekilde ücret ödüyor muyuz?

179,90 TL başvuru harcı ve 58 TL tebligat gideri haricince masraf yok. Avukat tutarsan ayrıca vekalet harcı 25,60 TL ve baro pulu 40,30 TL.

Geri
Yukarı