Yazın işte çalışmak

18 yasinda veya daha büyük birisini asgari ucretin altında çalıştırmak yasal mı ? Neden az ücret alırsınız diye kaygılarınız var anlamadım? Ben de 18 yaşındayım çalışmayı düşünüyorum. Asgari ücretten az alacaksan neden calisayim ki ?

Screenshot_2023-05-25-16-43-20-118_com.android.chrome.jpg

Kurallar benim dediğim gibi işliyor. En az asgari ücret almanız gerek.

18 yasinda veya daha büyük birisini asgari ucretin altında çalıştırmak yasal mı? Neden az ücret alırsınız diye kaygılarınız var anlamadım? Ben de 18 yaşındayım çalışmayı düşünüyorum. Asgari ücretten az alacaksan neden calisayim ki?

Eki Görüntüle 1792721
Sadece 2 kez Cumhurbaşkanı olabilirsin de bir kural.

18 yasinda veya daha büyük birisini asgari ucretin altında çalıştırmak yasal mı? Neden az ücret alırsınız diye kaygılarınız var anlamadım? Ben de 18 yaşındayım çalışmayı düşünüyorum. Asgari ücretten az alacaksan neden calisayim ki?

Eki Görüntüle 1792721

Öyle mi oluyormuş acaba hiçbir yerde çalıştın mı?
Ama yasalarda öyle haklısın ama gerçek de öyle değil vermiyorlar.

Hakkınızı arayın o zaman. Benim arkadaşım 18 yaşında asgari ücret alıyor. Ben neden almayayım ki ?
Özel bir okulda tanıdığım öğretmene asgari ücret veriyolar sonra elden 2500 TL'sini geri alıyolar sen düşün. İşverenlerin açgözlülüğü bitmez. Sen adama en az 20 25 binlik iş yapmıyorsan 8500TL ödemez sana.

Senin bahsettiğin kurallar fakirlere değil burjuvalılara işliyor.

Çıraklık yaparsan para vermezler, bahşiş ile geçinirsin.
Garsonluk alternatif olabilir ama insanlarla uğraşması zordur ve para konusu sıkıntılı, asgari ücret veren varsa yakasına yapış o adamın.

Kardeşim tuning dükkanında çalışıyorum şöyle söyleyim bu işte çok para var 1.5K'ya aldığın amfiyi 2.5 3.5kd'an satabilirsin zaten cam filmi şu an piyasa 5 cam 1K alıyorum çalışmanı öneririm ilk temlizikle başlarsın çay işi falan sonra yavaş yavaş öğrenirsin. Bu arada kendini ezdirme boş durma göze batabilirsin.

Merhaba yaz tatiline az bir süre kaldı ve ben de yazın çalışmak istiyorum. Günlük olarak sizce ne kadar verirler? Tuning dükkanları gibi yerlere soracağım çalışmak için.
Benim garsonluk yaptığım yerde lise öğrencileri asgari ücret alıyor. Ama küçük yerlerde bu fiyat düşebilir tamamen işletmeye bağlı gidip tek tek sorman lazım.

Kardeşim tuning dükkanında çalışıyorum şöyle söyleyim bu işte çok para var 1.5K'ya aldığın amfiyi 2.5 3.5kd'an satabilirsin zaten cam filmi şu an piyasa 5 cam 1K alıyorum çalışmanı öneririm ilk temlizikle başlarsın çay işi falan sonra yavaş yavaş öğrenirsin. Bu arada kendini ezdirme boş durma göze batabilirsin.

Siz şu an orada çırak mısınız?

Yeni konular

Geri
Yukarı