Yazın toplayacağım sistem için elimdeki parayı dolara çevirmeli miyim?

Yazin her zaman döviz düser bunu unutma. 20 senelik tecrübeyle sabittir. Turist ve Gurbetciler disaridan sicak para getirdigi icin oluyor bu düsme sanirim :)

Son düzenleme:
Elinde zaten çok bir para yokmuş dolara yatırım yapacak kadar, pek bir fark da yaratmayacaktır zaten ufak artışlar olsa bile.
Yaz dediğin mevsim de geldi çattı, ben olsam hiç girmezdim o topa.

Döviz işi öyle 3-5 ay sonrası için değildir kesinlikle. Ha kar olabilir, zarar olabilir ama kesinlikle 3-5 ay gibi kısa bir zaman dilimi için değildir. Dolar/TL eninde sonunda 4.50'de olacak, 5'de olacak bundan emin olabilirsiniz. Ama erken seçim var diye insanları kandırma amaçları piyasa dolar sürülüp dolar 4.08'den 4.00'a düşer ise ben şimdiden haber manşetlerini söyleyeyim; "Dolarda tarihi düşüş!" "Türk Lirası tarihin en büyük karını yaşadı!" gibi Çomaristan usulü şeyler olacak. Ama dolar eninde sonunda 5'de olacak 6'da. O yüzden bilgisayarınızı ne zaman alacağınıza göre değişir. Ben olsam çevirirdim ki çeviriyorum da ama hep 50 TL'lik dolar aldığım için sıkıntı olmuyor.
Ben hep 50 liralık alıyorum.

TL'nin sürekli değer kaybetmesinden dolayı tarihi tam olarak hatırlayamadığım bir zamanda bir miktar parayı dolara çevirmiştim. Çok uzun sürmeden yatırdığım paranın 7'de 1'i kadar kar ettim. Böyle olacağını bilseydim tüm paramı dolara yatırırdım :D. İhtiyacım olmadığı sürece parayı dolar olarak saklamayı düşünüyorum. Fakat diğerlerinin de söylediği gibi yaz mevsimi geliyor. Yapacağın yatırımı bunu düşünerek yapmanı tavsiye ederim.

Seçim arefesinden dolayı dolar merkez bankası tarafından baskılanıyor. Seçimlerden sonra doların artacağı beklenmekte ....

TL'nin sürekli değer kaybetmesinden dolayı tarihi tam olarak hatırlayamadığım bir zamanda bir miktar parayı dolara çevirmiştim. Çok uzun sürmeden yatırdığım paranın 7'de 1'i kadar kar ettim. Böyle olacağını bilseydim tüm paramı dolara yatırırdım :D. İhtiyacım olmadığı sürece parayı dolar olarak saklamayı düşünüyorum. Fakat diğerlerinin de söylediği gibi yaz mevsimi geliyor. Yapacağın yatırımı bunu düşünerek yapmanı tavsiye ederim.
Anladım dostum. Tavsiyen için teşekkür ederim 😊

Seçim arefesinden dolayı dolar merkez bankası tarafından baskılanıyor. Seçimlerden sonra doların artacağı beklenmekte ....
4.04’Den düşer mi acaba düşerse o zaman dolar yapmayı düşünüyorum

Yeni konular

Geri
Yukarı