Yazın TYT'ye nasıl çalışılmalı?

The Dark Rische

Centipat
YouTube'da şu kadar günde TYT matematik, şu kadar günde TYT fizik tarzı kamplardan bu yaz bütün derslerden TYT çalışmayı düşünüyorum. Sizce hangi kanallardan izlemeliyim kanal önerisi verir misiniz? Fizik, kimya, biyoloji, coğrafya, tarih, matematik. Başka tarzda çalışma öneriniz varsa yazarsanız mutlu olurum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Fizik: VIP fizik, fizikle barış.
Biyoloji: Selin hoca.
Kimya: Görkem şahin.
Matematik: Mert hoca, Eyüp B, bıyıklı matematik.
Geometri: Kenan kara.
Türkçe: Kadir gümüş.

Bu kanalları kullanabilirsiniz.

Matematikte rehber matematik kitabını aldım sence rehber matematik nasıl?

Şimdi anlatacaklarım sorduğun sorudan biraz farklı olacak ama yazın kendini çok kasma girebiliyorsan denemelere gir durumu gör vaktin olduğunu unutma. Bence yazını kendini eksiklerini keşfedip yazın ve dönem içerisinde nasıl onarıcağına ayır. Denemeler sana yol gösterecektir. Dershaneye gidiyor musun bilmiyorum ama gitmiyorsan da bir dershane ile görüşüp sadece denemelerine girebilirsin. Üniversite sınav öğrencileri genelde (ben de kısmen dahil) denemelerden sonra yapılan yanlışların dikkat eksikliğinden olduğunu düşünüyor özellikle TYT'de ama sürekli aynı konularda yapılan hatalar kesinlikle dikkat eksikliğinin bir parçası olamaz. Yanlışlarının arkasında durup kendine yalan söyleme. Ben bunu biraz geç keşfettim.

Matematikte rehber matematik kitabını aldım sence rehber matematik nasıl?
Eğer rehber matematiği konu anlatımı dinlemek için seçtiyseniz pek önermem. Çünkü konunun temellerini anlatıp bırakıyor ve çözdüğü sorular oldukça basit oluyor. Herhangibi soru bankasından soru çözmeye çalışınca hiçbir şey yapamıyorsunuz sonra. Ama sadece kitabındaki soruları çözecekseniz bilmiyorum kitabın kalitesini.

Eğer rehber matematiği konu anlatımı dinlemek için seçtiyseniz pek önermem. Çünkü konunun temellerini anlatıp bırakıyor ve çözdüğü sorular oldukça basit oluyor. Herhangibi soru bankasından soru çözmeye çalışınca hiçbir şey yapamıyorsunuz sonra. Ama sadece kitabındaki soruları çözecekseniz bilmiyorum kitabın kalitesini.

O zaman matematik için Mert Hoca'nın 70 günde TYT kampına başlayayım.

Seviyeye göre değişir başlangıç için iyi ama sonrası için yeterli değil bence mert hoca ve rehber matematik bu sene mezun olan biri olarak söylüyorum. Başlangıç için de mert hoca çok daha iyi.

Fizik: Özcan Aykın ,Altuğ güneş
Kimya:Erdemli Kimya
Biyoloji: Dr biyoloji ,senin biyolojin
Matematik Eyüp b Soner akıncı
Türkçe Deniz hoca Oğuzhan hoca

Bunları öneririm. Ben bunları takip ettim genel olarak çok faydasını gördüm. Bir de soru çözümü izlemeni öneririm. Onun için de takip ettiğim birçok kanal var. Hesabımı linke koydum. Aboneliklerime bakabilirisin hepsinde çok kaliteli sorular var.

Fizik: Vip fizik, Fizikle Barış
Biyoloji: Selin Hoca
Kimya: Görkem Şahin
Matematik: Mert Hoca, Eyüp B, Bıyıklı Matematik
Geometri: Kenan Kara
Türkçe: Kadir Gümüş.

Bu kanalları kullanabilirsiniz.
Mert hoca hariç bence hepsi iyi. Biyoloji soru çözümü için senin biyolojin ve Türkçe için Rüştü hoca da olabilir.

Geri
Yukarı