Yazın üniversite öğrencisi için çalışılacak iş önerisi

Deniz Kayahan

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar selam, İstanbul'da oturuyorum, yıldız teknik üniversitesinde iktisat okuyorum, bu sene hazırlık bitti seneye de 1. sınıfım umarım. Bizde bölüme geçiş için İngilizce yeterlilik sınavı oluyor, sınavımız da 3 ay sonra, bu yaz hem ingilizcemi A2-B1'den B2-C1 seviyesine getirmem gerek hem de spor salonuna aksatmadan gideceğim. Bunları da yapabilirken yazın nasıl bir işte çalışabilirim, bir öneriniz var mı? Bölümle alakalı bir iş bulabilir miyim, tavsiyeleriniz bekliyorum, teşekkürler.

Tanıdık varsa otelde amelelik yapmaya git, manitaları tavlarken ingilizceni pekiştirirsin; "win-win" durumu yani.
Ama sınavdaki ingilizce ile gündelik ingilizce farklı şeyler tâbi, o kısım size kalmış.
Valla mantikli geldi, gundelik ingilizce gelisse de olur sıkıntı degil, evde de akademik kismini yapariz artik, biraz düşüneyim sag oll.

Türkiye'de İngilizceden çok Arapça öğrenirsiniz maalesef. Yapabileceğiniz tek şey bölümünüzle alakalı bir yer bulup çalışmak ve hiç olmadı hafta sonları yabancı dil kursuna gitmek.
Daha ilk seneden bolumle alakali bir sey bulamayacagim sanirim, cunku akademik bir bilgi birikimim yok yeni hazirlik bittigi icin, tesekkur ederim.

Valla mantikli geldi, gundelik ingilizce gelisse de olur sıkıntı degil, evde de akademik kismini yapariz artik, biraz düşüneyim sag oll.
Garsonluk mesleği yorar ama eğlencelidir.
Bazı insanlar yoruyor o kadar.

Uygun vaktin olursa da okul esnasında staj veya
alanınla ilgili iş deneyimi ile uğraşabilirsin.

Arkadaşlar selam, İstanbul'da oturuyorum, yıldız teknik üniversitesinde iktisat okuyorum, bu sene hazırlık bitti seneye de 1. sınıfım umarım. Bizde bölüme geçiş için İngilizce yeterlilik sınavı oluyor, sınavımız da 3 ay sonra, bu yaz hem ingilizcemi A2-B1'den B2-C1 seviyesine getirmem gerek hem de spor salonuna aksatmadan gideceğim. Bunları da yapabilirken yazın nasıl bir işte çalışabilirim, bir öneriniz var mı? Bölümle alakalı bir iş bulabilir miyim, tavsiyeleriniz bekliyorum, teşekkürler.
Hocam mesajını yeni gördüm. Benim ilk senem bitti iktisatta. Seni hiç hatırlamıyorum ama. İlk dönem Mertcan hocadan alıp ikinci dönem seçkin hocadan mı aldın?

Yeni konular

Geri
Yukarı