Yazınızı su gibi akıtacak dizi önerileri!

maraushi

Hectopat
Makaleler
17
Selam, yaz tatilinde sıkıldıysanız ve pek iyi bir PC'ye sahip değisleniz, film ve dizi izlemek çok iyi bir tercih. Bir filmde senaryo kadar karakterler de önemlidir ve önereceğim diziler kendi izleyip beğendiklerim olacak, aynı zamanda kendi yorumumu da katacağım. Ben daha çok "zaten yaşadığım gerçek hayat sıkıcı, bari filmlerden göreyim." mantığı ile doğa üstü izliyorum.
Uzun soluklu diziler: Bu diziler, uzun bir süre izlemek için güzel bir tavsiye.

Stranger Things.
İzlerken nasıl 3 sezon geçti fark etmedim, ama gece 02:00 olana kadar sırf 3.szonu bitirmek için izledim. Dizi fen sarıyor ve senaryonun tekrar eden bir yanı yok. Her sezonda yeni karakterler diziye ekleniyor ve her karakterin dizide önemli bir yeri var. İzlerken "şu da hiç olaylara karışmıyor." diyeceğiniz bir karakter neredeyse bulunmamakta. Üstelik dizinin 80 yazında geçmesi de filme ayrı bir Amerikan havası katmış durumda.

Lucifer.
Kendisi sürekli önerdiğim ve sevdiğim bir dizidir. Gerek içindeki ince espriler olsun, gerek ana karakterin karizması olsun dizi mükemmel. Senaryo sakin kalmıyor asla, gündelik işi dedektiflik olduğu için çözdüğü vakalar çok karmaşık oluyor. Vakalara doğa üstü yetenekler ve aile üyeleri karışınca beyin yetmezliği oluşuyor ama dikkatlice izlerseniz güzel bir dizi. Uykuluyken veya sabahlarken izlenmez bence çünkü olayları kafanızda bağlamanız lazım.

The rain.
Diğerlerinin aksine daha sakin bir senaryoya sahip bir dizi. Ben sakin senaryo sevmediğim için bitiremedim. Fakat çok uçmalı kaçmalı filmerdense daha çok hayatta kalma ve betimleme tarzını seviyorsanız size göre.

The list.
Pelegreen adlı adada mahsur kalan çocukların ve 2 kızın mücadelesini anlatıyor. Fakat 2 kızdan biri diğerinden doğa üstü yetenekleri olduğundan daha güçlü. Ana fikri 2 kızın 1 erkek için kapışması olsa da senaryonun doğaüstü kısmı harika tutturulmuş. Karakterlerin samimi veya soğuk olduğunu, insanların iki yüzlülüğünü anlamanıza yardımcı olacak kısa bir dizi.

How I Met Your Mother.
Sitcomdey seviyorsanız size göre. Diğerlerinin aksine doğa üstü değil daha çok absürt bir dizi. Amerikan komedisi ve bir ekibin çaresizliği. Kafa dağıtmak için izlenebilecek uzun bir dizi.

Kendi bilgisayarımda değilim ve bu klavyeye alışık değilim, yazım hatalarını affedin. Kendi dizi sorularınızı ve tarzınızı yazarsanız daha fazla öneri yapabilirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çizgi sevenler ve çoklu evren manyakları için: Amfibia, Owl House, Rick 'n Morty, ve Gravity Falls öneririm. Ayrıca Greenlerin Büyük Şehir Maceraları'na da bakılabilir.

The Rain dizisinin 1. sezonunu severek izledim. 2. sezonun sonuna doğru biraz sıkmaya başladı ve 3. sezonun başında sıkılıp, bıraktım. Ondan sonra Teen Wolf izlemeye başladım ve mükemmel bir dizi. Tavsiye ederim.

How I Met Your Mother.
Sitcomdey seviyorsanız size göre. Diğerlerinin aksine doğa üstü değil daha çok absürt bir dizi. Amerikan komedisi ve bir ekibin çaresizliği. Kafa dağıtmak için izlenebilecek uzun bir dizi.

Kendi bilgisayarımda değilim ve bu klavyeye alışık değilim, yazım hatalarını affedin. Kendi dizi sorularınızı ve tarzınızı yazarsanız daha fazla öneri yapabilirim.
HIMYM, bana kalırsa kötü bir yapım. İkonik sahneleri çok az, sonu çok kötü, hikaye akışı öylesine saçma ki diziyi izlediğim dönemde diziyi duraklatıp telefona bakma isteği uyandırıyordu.
HIMYM yerine izlenebilecek durum komedisi alternatifleri:
*The Office (hem UK hem US)
*Parks and Recreation
*It's always sunny in philadelphia
*Brooklyn-99
*The Big Bang Theory
*FRIENDS (kısmen aynı şey ama daha kaliteli)

Disney+ ta "only murders in our apartment" adlı diziye başladım dun aksam. Çok eğlenceli, tavsiye ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı