YBS için üniversite tavsiyesi

Bölüm olarak gayet güzel, kendinizi geliştirirseniz işsiz kalmanız çok düşük bir ihtimal. Marmara MIS iyi eğitime sahip yalnız öğrenci işleriyle çok uğraşırsınız zira laf anlatmak bayağı zor, eğer sıralamanız yeterse birinci tercihinize yazmanızı tavsiye ederim. Almanca ben olsam okumazdım çünkü Türkiye'de İngilizce YBS'ye kıyasla iş alanı daha kısıtlı. Bir şekilde Avusturya'ya da Almanya'da iş bulabilme ve barınabilme imkanınız varsa o ayrı konu. Üstelik YBS zaten Amerikan tipi bir bölüm, Alman tipinin adı İşletme Enformatiği. Son senelerde adını değiştirip Almanca Yönetim Bilişim Sistemleri yaptılar. Farklı sorularınız varsa yanıtlayabilirim.

Merhaba bu sene YKS sınavına girdim ve istediğim sıralama gelmedi. YBS okumak istiyorum ancak kaliteli üniversiteler gelmiyor. Bartın, Düzce gibi küçük şehirler geliyor sadece. Sorum şu sizce çok iyi olmayan böyle üniversitelere gidersem ve tabii ki de dil ve yazılım alanında kendimi geliştirmeye çalışırsam sektörde iş bulma olanağım nedir? Üniversitemin iş kariyerim alanında bana olumsuz bir etkisi olur mu?

Niye Almanca önerilmiyor acaba? Hem Almanca hem İngilizce öğrenmiş olmak iyi bir şey değil mi sonuçta?
haklısın da hiç ingilizce bilmeyen kişi çok var Türkiyede onlar için dedi galiba ki bence de almanca mantıklı mıs(yönetim bilişim sistemleri) yurt dışında da ilgi gören bi bölüm.

Merhaba bu sene YKS sınavına girdim ve istediğim sıralama gelmedi. YBS okumak istiyorum ancak kaliteli üniversiteler gelmiyor. Bartın, Düzce gibi küçük şehirler geliyor sadece. Sorum şu sizce çok iyi olmayan böyle üniversitelere gidersem ve tabii ki de dil ve yazılım alanında kendimi geliştirmeye çalışırsam sektörde iş bulma olanağım nedir? Üniversitemin iş kariyerim alanında bana olumsuz bir etkisi olur mu?
Tamamen sizin azminize kalmış bir şey fakat maalesef Türkiye’de halen İK’cıların “üniversite adı” fetişi var. Staj vb konularda zorluk çekebilirsiniz. Bu arada mesajınızı yeni gördüm kusura bakmayın. Nereyi kazandınız?

1 yıl olmuş gerçi 2023 mesajı sandım. Siz bir daha YKS’ye girmiş bile olabilirsiniz.

Geri
Yukarı