YBS vs. Yazılım mühendisliği

YBS okudum.Yazılım mühendisleriyle aynı derse giriyorduk.Ders bakımından bir fark yoktu okuduğum okulda.Ayrıca yazılım sektöründe okuduğun okula pek bakmıyor şirketler.Önemli olan TheAny arkadaşın dediği gibi yaptığın projeler.Ne insanlar tanıyorum kendini yazılım sektöründe geliştirip 2 yıllık bilgisayar programcılığı okuduktan sonra 20-25 bin tl maaş alan.

YBS okudum. Yazılım mühendisleriyle aynı derse giriyorduk. Ders bakımından bir fark yoktu okuduğum okulda. Ayrıca yazılım sektöründe okuduğun okula pek bakmıyor şirketler. Önemli olan theany arkadaşın dediği gibi yaptığın projeler. Ne insanlar tanıyorum kendini yazılım sektöründe geliştirip 2 yıllık bilgisayar programcılığı okuduktan sonra 20-25 bin TL maaş alan.

Ayıptır sorması siz ne yaptınız hocam iş bulma konusunda sıkıntı yaşadınız mı? Mezun olunca iş bulma konusunda sıkıntı çekiliyor mu? Mezun olduktan sonra kendini nispeten geliştiren ama işsiz kalan arkadaşlarınız var mı? Tekrar tercih yapacak olsanız sınıf öğretmenliği mi yazardınız yoksa YBS mi yazardınız? Bir de hangi üniversiteden mezun oldunuz acaba? Ben Sakarya üniversitesi YBS düşünüyorum, sanırım yazılım ağırlıklı bir üniversiteymiş tavsiye eder misiniz?

Kusura bakmayın çok soru oldu, etrafımda bu tarz soruları sorabileceğim kimsem yok, bana akıl verirseniz çok makbule geçer.

Hocam estagfurullah aklınızdaki soruları gidermek için yazdım ben de. Elimden geldiğince yardımcı olurum tabii ki. Benim gözümde tıp haricinde her mesleğin iş bulma konusunda riski var hocam. İster yazılım okuyun ister hukuk okuyun bir şeyler için çabalamazsanız işsiz kalırsınız bu ülkede. İş bulma konusunda 3.sınıfın 2.döneminde gönüllü olarak part time işe başladım ben. Kendimi okul bitene kadar iyice geliştirdim. Okul bittikten sonra şirket istedi zaten beni. Diplomayı alır almaz başladım yani. Beykent üniversitesinden mezun oldum.

MIS okumak mantıklı duruyor proje yöneticiliği/ endüstri müh. Dersleri avantaj

@Booh of Wooh kararsızlar bakabilir yorumun nedir ? ikisinin de birbirine göre avantajları var bence

Son düzenleme:
Ne yapardınız değil. Yaptım zaten. Düşük puanlı bir üniversitede yazılım mühendisliği okuyorum. Lefke Avrupa üniversitesinde, Kıbrıs'ta.

Karşılaşırız büyük ihtimal bende lefke Avrupa bilişim sistemleri ve teknolojileri ing başlıyorum bu yıl.
KYK çıkma oranı nedir KYK çıkarsa çok iyi olur.

Bilmiyorum. Son senemdeyim, bende ilk defa KYK başvuracağım. Ev kiraları absürt durumda şu an. Ev tutacak dermanım yok.

Hazırlık hakkında bilgin var mı?
Önümde 1 ay var çalışıp iyi bir sınıfa geçmek istiyorum ki günümün çoğu hazırlıkta geçmesin ya da bir üst seviye olarak abartıp bu bir ayda hazırlığı atlamaya çalışayım mı?

Hazırlık hakkında bilgin var mı?
Önümde 1 ay var çalışıp iyi bir sınıfa geçmek istiyorum ki günümün çoğu hazırlıkta geçmesin ya da bir üst seviye olarak abartıp bu bir ayda hazırlığı atlamaya çalışayım mı?
Benim liseden ingilizce birikimim vardı. Hazırlığı atlamıştım ben. Fakat doğru bir şey mi yaptım emin değilim.

Geri
Yukarı