YDT için kaynak önerisi

Samet elvan

Hectopat
Öncelikle hepinize sağlıklı ve mutlu günler dilerim. 12. sınıf sayısal öğrencisiyim. Sayısalda kendi geleceğimi görmediğim için yabancı dil sınavına odaklanacağım. Hocama sordum kitap önerisi olarak 1. Cesur Öztürk Building skills for proficiency, 2. Marvel 12 grade set önerdi. İlk kitabı karşılayabilirim fakat ikinci set 425 TL, bu da beni bayağı zorlayacak. Dil sınavına girmiş, girmemiş abilerim, ablalarım, lütfen bana yardımcı olur musunuz? Geleceğin bir tercümanı olmayı sizlerin arasına katılmayı düşünüyorum. İngilizce seviyem B2 -C1 arası yapabileceğime inanıyorum. Önerilerinizi, görüşlerinizi bekliyorum :) iyi ki varsınız.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam sınav konusunda korkunuz olmasın. Ben hiç oturup konu çalışmadan YDT ve YÖK-DİL sınavlarından güzel sonuçlar aldım. ÖSYM İngilizce sorusu sormayı gerçekten bilmiyor. Benim önerim bulabildiğiniz kadar deneme çözün ama sonuçlara takılmayın. YDS Publishing iyidir. Test Master vardı bir ara sesli çözümleri var gayet güzel kitap. Çok pahalı kaynaklara yönelmeyin, gerçekten o kadar para vermeye değecek zorlukta bir sınav değil. Emin olun, denemeler gerçek sınavdan çok daha zor oluyor.

Hocam sınav konusunda korkunuz olmasın. Ben hiç oturup konu çalışmadan YDT ve yök-dil sınavlarından güzel sonuçlar aldım. ÖSYM İngilizce sorusu sormayı gerçekten bilmiyor. Benim önerim bulabildiğiniz kadar deneme çözün ama sonuçlara takılmayın. YDS publishing iyidir. Test Master vardı bir ara sesli çözümleri var gayet güzel kitap. Çok pahalı kaynaklara yönelmeyin, gerçekten o kadar para vermeye değecek zorlukta bir sınav değil. Emin olun, denemeler gerçek sınavdan çok daha zor oluyor.

YDS publishing Marvel grade 12 düşünüyordum ama fiyat çok yüksek. Benim hocam YDS seti nasıldır acaba bir fikriniz var mı?

YDS publishing Marvel grade 12 düşünüyordum ama fiyat çok yüksek. Benim hocam YDS seti nasıldır acaba bir fikriniz var mı?
Benim Hocam'a bulaşmanızı çok tavsiye etmem. Söylediğim gibi ne bulabilirseniz çözün. Uygun fiyatlı ne var şuan bilmiyorum. Çok yüksek fiyatlı bir kitap almaktansa uygun bir kitap alıp üstüne Netflix üyeliği almak ve filmleri, dizileri İngilizce altyazılı izlemek çok daha faydalı olur. YDS Publishing'in soruları zordur. ELS bulabilirseniz onunkiler tam ayarında oluyor genelde. TYT'yi yüksek tutun. Benim 75 net yapan arkadaşım 18 binde kalmıştı. Sınav kolay olduğundan herkes rahatça 70 yapabiliyor. Önemli olan TYT'yi iyi yapmak. Genel İngilizce bilgisiyle rahatça çözülebilecek bir sınav. Geçen senenin sınavını çözseniz büyük ihtimal siz de şuan bile o civarlarda yapabilirsiniz. Test Master kitabını bulabilirseniz alın. İrem Yayıncılık da iyidir sonra ismi değişti Ankara Yayıncılık falan oldu. Bir de Moda-Dil vardı, yaprak testleri falan uygun fiyatta oluyordu bulabilirseniz alın. Denemeleri de güzeldir. Bu yayınlarla çok masraf yapmadan rahatça istediğiniz puanı yaparsınız. O YDS'nin Dilko'nun tüm gradelerini bitirenlerden çok bir şey olmadı. Yine günün sonunda matematiği çok yapanlar istediği üniversitelere gitti. Kolay gelsin.

Benim Hocam'a bulaşmanızı çok tavsiye etmem. Söylediğim gibi ne bulabilirseniz çözün. Uygun fiyatlı ne var şu an bilmiyorum. Çok yüksek fiyatlı bir kitap almaktansa uygun bir kitap alıp üstüne Netflix üyeliği almak ve filmleri, dizileri İngilizce altyazılı izlemek çok daha faydalı olur. YDS Publishing'in soruları zordur. Els bulabilirseniz onunkiler tam ayarında oluyor genelde. TYT'yi yüksek tutun. Benim 75 net yapan arkadaşım 18 binde kalmıştı. Sınav kolay olduğundan herkes rahatça 70 yapabiliyor. Önemli olan TYT'yi iyi yapmak. Genel İngilizce bilgisiyle rahatça çözülebilecek bir sınav. Geçen senenin sınavını çözseniz büyük ihtimal siz de şu an bile o civarlarda yapabilirsiniz. Test Master kitabını bulabilirseniz alın. İrem yayıncılık da iyidir sonra ismi değişti Ankara yayıncılık falan oldu. Bir de moda-dil vardı, yaprak testleri falan uygun fiyatta oluyordu bulabilirseniz alın. Denemeleri de güzeldir. Bu yayınlarla çok masraf yapmadan rahatça istediğiniz puanı yaparsınız. O Yds'nin Dilko'nun tüm gradelerini bitirenlerden çok bir şey olmadı. Yine günün sonunda matematiği çok yapanlar istediği üniversitelere gitti. Kolay gelsin.

Öncellikle uzun uzun yazmışsınız hocam çok teşekkür ederim. Konu anlatımlı olarak önerebileceğiniz kaynak var mı?

Öncellikle uzun uzun yazmışsınız hocam çok teşekkür ederim. Konu anlatımlı olarak önerebileceğiniz kaynak var mı?
Hocam ELS dergileri var. ELS'nin konu anlatımlı kitabı da olması lazım. Bilgisayarım elektrik kesintisi sonrası görüntü vermemeye başladı ve şimdi yeni bilgisayar topluyorum. Muhtemelen 1-2 hafta içerisinde toplamış olurum. Eğer beklerim diyorsanız bende bunların "bilgisayarda açılabilecek" halleri de var. Gidip para vermemiş olursunuz boşu boşuna.

Hocam els dergileri var. Els'nin konu anlatımlı kitabı da olması lazım. Bilgisayarım elektrik kesintisi sonrası görüntü vermemeye başladı ve şimdi yeni bilgisayar topluyorum. Muhtemelen 1-2 hafta içerisinde toplamış olurum. Eğer beklerim diyorsanız bende bunların "bilgisayarda açılabilecek" halleri de var. Gidip para vermemiş olursunuz boşu boşuna.

Beklerim hocam çok teşekkürler ☺️

Hocam els dergileri var. Els'nin konu anlatımlı kitabı da olması lazım. Bilgisayarım elektrik kesintisi sonrası görüntü vermemeye başladı ve şimdi yeni bilgisayar topluyorum. Muhtemelen 1-2 hafta içerisinde toplamış olurum. Eğer beklerim diyorsanız bende bunların "bilgisayarda açılabilecek" halleri de var. Gidip para vermemiş olursunuz boşu boşuna.

Bana da atabilir misiniz?

Benim Hocam'a bulaşmanızı çok tavsiye etmem. Söylediğim gibi ne bulabilirseniz çözün. Uygun fiyatlı ne var şuan bilmiyorum. Çok yüksek fiyatlı bir kitap almaktansa uygun bir kitap alıp üstüne Netflix üyeliği almak ve filmleri, dizileri İngilizce altyazılı izlemek çok daha faydalı olur. YDS Publishing'in soruları zordur. ELS bulabilirseniz onunkiler tam ayarında oluyor genelde. TYT'yi yüksek tutun. Benim 75 net yapan arkadaşım 18 binde kalmıştı. Sınav kolay olduğundan herkes rahatça 70 yapabiliyor. Önemli olan TYT'yi iyi yapmak. Genel İngilizce bilgisiyle rahatça çözülebilecek bir sınav. Geçen senenin sınavını çözseniz büyük ihtimal siz de şuan bile o civarlarda yapabilirsiniz. Test Master kitabını bulabilirseniz alın. İrem Yayıncılık da iyidir sonra ismi değişti Ankara Yayıncılık falan oldu. Bir de Moda-Dil vardı, yaprak testleri falan uygun fiyatta oluyordu bulabilirseniz alın. Denemeleri de güzeldir. Bu yayınlarla çok masraf yapmadan rahatça istediğiniz puanı yaparsınız. O YDS'nin Dilko'nun tüm gradelerini bitirenlerden çok bir şey olmadı. Yine günün sonunda matematiği çok yapanlar istediği üniversitelere gitti. Kolay gelsin.
Benim hocamın sıfırdan sınava kitabını önerir misiniz

Geri
Yukarı