iPhone XS'i tamire verdim

Sentepi

Hectopat
Yer
Samsun
Daha fazla  
Telefonumun hoparlöründen az ses geliyordu bu yüzden kendi servisine gitmiştim lakin parça desteği yapamiyacaklarını söylediler, neyse ki telefon kullanılmayacak durumda değildi ama üniversiteye gitme durumum olduğu için tanıdık olan bir tamirciye vermek durumunda kaldım.
Biraz önce adam aradı, değiştirdiği hoparlörü telefonun algılamadığını ve anakartta sorun olabileceğini söyledi. Bu konulardan anlamıyorum ama anakartta sorun olsa hoparlörümün hiç çalışmama durumu olmaz mıydı?
Bilgisi olan yardımcı olabilirse çok sevinirim.

Telefonumun hoparlöründen az ses geliyordu bu yüzden kendi servisine gitmiştim lakin parça desteği yapamiyacaklarını söylediler, neyse ki telefon kullanılmayacak durumda değildi ama üniversiteye gitme durumum olduğu için tanıdık olan bir tamirciye vermek durumunda kaldım.
Biraz önce adam aradı, değiştirdiği hoparlörü telefonun algılamadığını ve anakartta sorun olabileceğini söyledi. Bu konulardan anlamıyorum ama anakartta sorun olsa hoparlörümün hiç çalışmama durumu olmaz mıydı?
Açıkçası çok anlamam telefonların anakartlarından ama hoparlör anakarta dahili olabilir.

Hoparlöründen az ses geliyordu demişsiniz. Siz verdiğinizde az gelmesine rağmen çalışıyormuş. Telefonda karşıya ses gitmeme gelmeme gibi durumlar olsa anakart üzerindeki ses entegresinden kaynaklanıyor olabilir derdim. Ama haparlörü algılamama gibi bir sorun ilk defa duyuyorum. Fırçayla hoparlör pedlerinizi temizleyip cihazi teslim edebilir. Tabii bu dediklerim hepsi teoride cihazın donanımını görmeden kimse net konuşamaz.

Anakart alakalı bir durum olması gayet doğal. Ancak sorunu ben tam anlayamadım. Yani hoparlör hiç tepki göstermiyor ise iki türlü de olabilir. Eğer gösteriyor ancak patlak patlak ses çıkarıyor ise bu durum yüksek ihtimalle hoparlör durumundan kaynaklı. Zaten tanıdığınız biriymiş eğer güvendiğiniz biriyse size ekstra para çıkarmak için diyeceğini sanmıyorum. Tabii bir atasözü var ama yine de belli olmaz. :) (az ses geliyormuş orasını kaçırdım)

İlginiz iiçin teşekkürler,dediğim gibi tek sorunum hoparlörden sesin çok az gelmesiydi buna da çözüm olarak telefon ile konuşurken hoparlör moduna alıyordum bu şekilde idare edebiliyordum.
Umarım anlatabilmişimdir.
Tek korkum adamın telefonu açarken bozmuş olması.

Hoparlöründen az ses geliyordu demişsiniz. Siz verdiğinizde az gelmesine rağmen çalışıyormuş. Telefonda karşıya ses gitmeme gelmeme gibi durumlar olsa anakart üzerindeki ses entegresinden kaynaklanıyor olabilir derdim. Ama haparlörü algılamama gibi bir sorun ilk defa duyuyorum. Fırçayla hoparlör pedlerinizi temizleyip cihazi teslim edebilir. Tabii bu dediklerim hepsi teoride cihazın donanımını görmeden kimse net konuşamaz.
Telefon mikrofonunu bilgisayara bağlayıp discordda kullanıyordum,hiç bir sıkıntı yoktu.

İlginiz iiçin teşekkürler, dediğim gibi tek sorunum hoparlörden sesin çok az gelmesiydi buna da çözüm olarak telefon ile konuşurken hoparlör moduna alıyordum bu şekilde idare edebiliyordum.
Umarım anlatabilmişimdir.
Tek korkum adamın telefonu açarken bozmuş olması.

Şimdi hoparlör modunda iken hoparlör modu derken? Ahize moduna mı aldınız ondan mı bahsediyorsunuz?

Anakarta sorun olabailir ne demek işte bu yüzden tanıdık diye verdiğin çoğu yer cihazı altüst edip sana geri veriyor.

Şimdi hoparlör modunda iken hoparlör modu derken? Ahize moduna mı aldınız ondan mı bahsediyorsunuz?
Hocam telefon ile konuşurken hopalörü açıyorsun ya onu diyorum.

Mahalle telefoncusuna telefon vermemek gerekiyor. 1 sorunu çözüyor arkasından 5 sorun getiriyor. Profesyonel yerlere vermek gerek.
Aciliyetimden dolayı mecbur kaldım maalesef,kendi servisi parça desteği yapamıyoruz diyip ilgilenmemişti.

Aciliyetimden dolayı mecbur kaldım maalesef, kendi servisi parça desteği yapamıyoruz deyip ilgilenmemişti.

iPhone zaten böyle sorunlar da çıkartıyor. Demek istediğim dirkt kendi servisi değil de, mahalle telefoncularından daha iyi olan yerlere verseydiniz daha iyi olurmuş. Kendi servisi elbette daha iyi olacak ama kendi servisi bazen böyle sorun çıkartıyor.
Ha bu arada Samsun'un neresindesin?

Yeni konular

Geri
Yukarı