Yedekten eski işletim sistemini yüklemek

MFO10

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Win 8.1 kullanıyorum ve Win 10'a geçmek istiyorum. Ancak geçtikten sonra tekrar şu anki işletim sistemi haline dönme ihtimalimi de kaybetmek istemiyorum. Aomeı backupper standart ile yedek aldım. Olur da geriye dönmek istersem dönebilir miyim ve dönebilirsem nasıl dönebilirim?

Yani illa tekrardan format atıp 8.1'e dönüp yedekten yükleme mi yapmalıyım yoksa Win 10 üzerinden aynı programla direkt geçiş yapabilir miyim?

Dual Boot seçeneği ile de deneyebilirsiniz.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Dual Boot seçeneği ile de deneyebilirsiniz.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Hocam şu anki sistemin formatını ben atmadım ve disk bölümlemesini MBR yaptıkları için Dual Boot yapamıyorum.

Hocam şu anki sistemin formatını ben atmadım ve disk bölümlemesini MBR yaptıkları için Dual Boot yapamıyorum.
Dual Boot'u MBR için de yapabilir ve Windows 10 u Legacy olarak kurabilirsiniz. Minitool Partition Wizard ya da kayıpsız olarak değişim yapabilen bir disk bölümleme programı ile daha önceden bölümlenmiş disklerde oynama yaparak Windows 10 için yeni bir disk bölümü oluşturabilirsiniz.

Dual Boot'u MBR için de yapabilir ve Windows 10'u legacy olarak kurabilirsiniz. Minitool Partition wizard ya da kayıpsız olarak değişim yapabilen bir disk bölümleme programı ile daha önceden bölümlenmiş disklerde oynama yaparak Windows 10 için yeni bir disk bölümü oluşturabilirsiniz.

Hocam ona baktım şimdi ve şöyle bir uyarı aldım.

fsad.png

Böyle deyince ben de bilgisayarımın UEFI destekleyip desteklemediğini hatırlamadığımdan bir kontrol edeyim dedim ancak anlamadım. Aida'dan farklı sonuçlar var. Destekliyor mu?

fsdafsda.png

sdfafsadfsad.png

Bilgisayarım laptop; ASUS X555UB

GPT'ye çevirmeyin. Veri kaybı olur ve bütün verileriniz gider. Bilgisayarınız UEFI destekliyor ama o şekilde kurmamışlar, önemli değil. Mevcut diskinizde boş alan varsa, o boş alanda yeni bir bölüm(D:, E: vs.) oluşturup oraya Windows 10 kurabilir ve GPT ye çevirmeden Dual Boot u kullanabilirsiniz ama disk bölümleme ile ilgili dikkatli olmalısınız, yanlış bir harket verilerinizi kaybetmenize neden olabilir.

Bilgisayarda boş olan var ancak format esnasında MBR olduğu için yeni bölüm oluşturulamadı hatası veriyor. Bilgilerimin tamamı gitmeden geçmemin bir yolu yok mu?

GPT'ye çevirmeyin. Veri kaybı olur ve bütün verileriniz gider.

Hocam normalde bu uygulamada veri kaybı olmuyor diye yazılar ve anlatımlar var. Veri kaybı olacağından emin misiniz? @Andar Han

Son düzenleme:
Bilgisayarda boş olan var ancak format esnasında MBR olduğu için yeni bölüm oluşturulamadı hatası veriyor. Bilgilerimin tamamı gitmeden geçmemin bir yolu yok mu?
Önceden bölümlenmiş diskte veri kayıpsız olarak yeni bölüm oluşturmak için Minitool Partition Wizard programında;
1. Yeni bölüm oluşturacağınız diskin üzerine sağ tıklayıp, Move/Resize'ı seçiyoruz. (32 GB'lık SD kart üzerinde örnekledim.)
1.jpg

2. Açılan pencerede kaydırarak veya miktarı girerek istediğimiz boyutu seçip OK'a tıklıyoruz.
2.jpg

3. Boş alan üzerine sağ tıklayarak Create'i seçiyoruz.
3.jpg

4. Diskin boyutunu belirleyip tekrar OK'a tıklıyoruz.
4.jpg

5. Değişikliklerin uygulanması için sol üstteki Apply butonuna tıklayıp, tamamlanmasını bekliyoruz.
5.jpg

Boyutlar rastgele seçilmiştir. Bundan sonra o yeni bölüme işletim sistemini kurup, ayarlamaları yaptıktan sonra Dual Boot kullanabilirsiniz.

Önceden bölümlenmiş diskte veri kayıpsız olarak yeni bölüm oluşturmak için minitool Partition wizard programında;
1. yeni bölüm oluşturacağınız diskin üzerine sağ tıklayıp, Move/Resize'ı seçiyoruz. (32 GB'lık SD kart üzerinde örnekledim.)
Eki Görüntüle 585076

2. açılan pencerede kaydırarak veya miktarı girerek istediğimiz boyutu seçip Ok'a tıklıyoruz.
Eki Görüntüle 585078

3. boş alan üzerine sağ tıklayarak Create'i seçiyoruz.
Eki Görüntüle 585079

4. diskin boyutunu belirleyip tekrar Ok'a tıklıyoruz.
Eki Görüntüle 585081

5. değişikliklerin uygulanması için sol üstteki apply butonuna tıklayıp, tamamlanmasını bekliyoruz.
Eki Görüntüle 585082

Boyutlar rastgele seçilmiştir. Bundan sonra o yeni bölüme işletim sistemini kurup, ayarlamaları yaptıktan sonra Dual Boot kullanabilirsiniz.

Hemen deniyorum hocam.

Geri
Yukarı