Yemek yedikten sonra el yüz yıkıyor musunuz?

hreyc

Picopat
Daha fazla  
Yemek yedikten sonra elinizi ya da yüzünüzü yıkıyor musunuz? İnternetde araştırdım, yüzü günde 2 kez yıkamak gerekiyormuş sabah ve akşam yani yemek yedikten sonra direkt ağız ya da yüz yıkanmamalı mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben mutlaka ağzımı çalkalıyorum bir şey yedikten sonra. Yoksa rahat edemiyorum. Küçüklükten gelen bir alışkanlık sanırım. Dikkat ediyorum, arkadaşlarım yemekten sonra tuvalete gitmiyor. Ağzını çalkalayan pek yok galiba.

Yemek yedikten sonra elinizi ya da yüzünüzü yıkıyor musunuz? İnternetde araştırdım, yüzü günde 2 kez yıkamak gerekiyormuş sabah ve akşam yani yemek yedikten sonra direkt ağız ya da yüz yıkanmamalı mı?

9'lu yaşlarımdayken annem ben diş fırçalamaya üşendiğim için bunu söylemişti o günden beri yapıyorum yapmazsam rahat edemiyorum.

Şahsen sadece elimi yıkıyorum. Yüzümü ise günde bir kere sabah yıkıyorum ama doğrudur. Evde durulsa bile cilt yağ üretiyor, yıkanmazsa da sivilce vs yapıyor.

Sabah kalkarken ve yatarken yüzünü yıkamalısın özel yıkama köpüğü ya da jel ile. Yemek yedikten sonra el ve ağız çevresi yıkanır diş fırçalanır.

Yeni konular

Geri
Yukarı