Yemeksepeti Verileri Dark Webde Satışa Çıktı

Geçen günlerde Yemeksepeti verileri çalınmıştı. Şu anda satışta. Evinize 40 pizza gelirse şaşırmayın.

Kaynak:
IMG_20210401_120513.jpg

Cidden bilmediğim için soruyorum, satanlar neden satıyor? Alanlar neden alıyor? Biraz tahminim var fakat işin derinini bilen arkadaşlar var ise anlatabilir mi? Bir de çok önceden kayıt olmuştum TC kimlik numarası girmek zorunlu muydu? Kart bilgisi girmedim ama TC kimlik numarası zorunluysa girmişimdir muhtemelen. Bir daha 1 kere kullanacağım uygulamaları yüklemeyeyim, iyi bir ders oldu.
TC istemiyordu eminim.

Zamanında reşit kişilerin kimlik numaraları, anne-baba adları, doğum tarihleri, adresleri yayınlandı. Burada fazlalık telefon ve mail adresi var, ki tek başına bir işe yaradığını bugüne kadar görmedim.

Tek iş yapacak şey telefon numarası bence. Ona da tüm kuryeler güzelce erişebiliyordu. Biraz daha fazla kişinin erişmesinde sakınca yok bence. En kötü tüm ülkece numaralarımızı değiştiririz.

Geçen günlerde Yemeksepeti verileri çalınmıştı. Şu anda satışta. Evinize 40 pizza gelirse şaşırmayın.

Kaynak: Eki Görüntüle 951860
Hayatımda hiç yemek siparişi vermedim.Zaten küçük bir yer burası,bisikletle 5 dakikaya alıp geliyorum canım ne istediyse. 🙂

Hocam ben sabah kalkıp, poğaça almak istesem 30 dakika yürüyorum :D
Yaşadığım yer büyük şehir değil,tam da merkezde oturuyoruz.Daha ne olsun. 🙂
Aynı sokakta fırın,migros,okul,berber,televizyoncu,2 tane market var.Migrosun ilerisinde bir tane market onunda ilerisinde şok var.Daha da sayayım mı? 😂

Geri
Yukarı