Yeni açılan okulların taban puanlarını ne belirler?

Yuuwwa

Centipat
Daha fazla  
Merhabalar. Öncelikle şunu söylemeliyim ki bu yıl LGS sınavına gireceklerdenim ve fen lisesine girmek istiyorum. Geçen günlerde evimin hemen yanındaki proje okulunun fen lisesine dönüştürüleceğine karar verildi. Bu lisenin taban puanını ne belirler? Proje okuluyken puanı 189 idi ama hocalar fen lisesine verilecek taban puanının bu puandan bağımsız olacağını söylüyor. Fen lisesinin bu yıl ilk yılı olacakmış. Siz ne düşünüyorsunuz? Böyle bir olay yaşadınız mı veya çevrenizde yaşayan var mı? O liseye gitmeli miyim? Not: Kırsal alanda yaşıyorum ve çevremde bana yakın başka fen lisesi yok olsa bile puanları çok yüksek ve erkek yatılısı yok.

Yeni bir fen lisesinin taban puanı önceki yıllardaki başarılarına ve bölgenin ihtiyaçlarına göre belirlenir. Proje okulunun fen lisesine dönüştürülmesiyle birlikte, okulun taban puanının daha yüksek olması muhtemeldir ancak kaç puan olacağı tam olarak belli değil. Eğer çevrenizde size yakın başka bir fen lisesi yoksa ve yeni fen lisesi size uygunsa, bu okula gitmek iyi bir seçenek olabilir. Ancak, okul hakkında araştırma yapmanız ve diğer öğrencilerle konuşmanız önemlidir. Başarılar hocam.

Yeni konular

Geri
Yukarı