Yeni açtığım siteyi kapatmalı mıyım?

269184

Hectopat
Merhaba, kardeşimden aldığım gazla bir forum sitesi açmıştım. Elder Scrolls oyunlarının modlarıyla ilgili olacaktı içeriği. Ben modları optimize edecek, hatalarını temizleyecek, tanıtımlarını yapacak, nasıl yüklendiğini anlatacak, modları birleştirecek ve araçların kullanımı ile ilgili bilgiler verecektim. Kardeşim de İngilizce-Türkçe ve Rusça dil çevirilerini yapacaktı. Domain ve Hosting satın aldım. Kardeşim döneklik yaptı. Şimdi siteyi silmeyi düşünüyorum. Özellikle Hakan ve Fatih'in fikrini merak ediyorum.
Forum sitesi sahipliği yapmış arkadaşlar da yorum yazabilir.

Son düzenleme:
Bu işten para kazanabiliyorsanız veya en azından 100-200 kişilik bir kitleniz varsa bence kapatmayın.
Çünkü oyun eklenti siteleri çok tutuluyor gördüğüm kadarıyla ama sadece Elder Scrolls değilde diğer Elder Scrolls tarzı oyunlara yönelik paylaşımlar yaparsanız daha fazla kitle kazanabilirsiniz. Bence bu kadar uğraşmışken vazgeçmeyin.

Bence işini yarım bırakma. Hiç bu oyunu oynamadım ve kitlesini bilmiyorum. Madem para ve emek harcamışsın dene, bir şey kaybetmezsin. İşin büyük kısmı sendeymiş sanırım, çeviri yapılmayıversin ne olacak? Belki ilerleyen zamanda yol arkadaşı bulursun. Hitap ettiğin kitleye kendini duyurabilirsen ve iyi içerik üretirsen er ya da geç başarılı olursun. Başarısız mı oldun? Tecrübe kazandım dersin.

Bence başlangıç için hedeflerini düşük tutarsan olabilir. Yani daha çok hobi amaçlı ve blog tarzı içerik üretirsin. Belki yanına YouTube kanalı. :) Baktın kitleleri çekebiliyorsun yavaş yavaş siteyi de büyütürsün. En kötü deneyim elde etmiş olursun. Bir zararı yok.

Pes ve FIFA modları ve yamaları ile geçmişim bir haylice var. 15 yaşında olmama rağmen 2 3 sene yaptım kendi yama gruplarımda mevcuttu. İsterseniz yardımcı olabilirim.

Benimde öyle bir fikrim var ileride imkanım olursa yapmayı düşünüyorum. Yardıma ihtiyacın varsa karşılıksız yardım edebilirim edebildiğim kadarıyla. Kendim bir şey yapamıyorum insanlara yardım edeyim en azından. Modları upload etme siteyi düzenleme gibi olaylarda yardım edebilirim.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı