Yeni aldığım bilgisayarımın interneti çok yavaş

Axii

Kilopat
Makaleler
8
Yer
Ankara
Daha fazla  
Meslek
Freelancer Filmmaker
Selam. Yeni topladığım bilgisayarımın nedense ilk günden beri interneti aşırı yavaş. Eski bilgisayarımda 25Mbps hız alırken, bunda 1Mbps zor alıyorum. Tüm driver güncelleştirmelerini vs. yaptım düzelmedi. Wi-Fi adaptörüm: ASUS N-10 nano USB, önceki ise HP'nin kendi laptoplarında kullandığı bir adaptör. Steam'den oyun indirirken vs. 500kbps hızlarında iniyor, önceden 3Mbps ile 5Mbps arasında iniyordu. Nasıl düzeltebilirim? İnternetim Superonline fiber modem ile aramda 1 oda var. USB adaptörü USB 2.0 ve 3.0 girişlerinde denedim ve fark etmedi.

Modemde MAC adresine göre bant genişliği sınırı olabilir mi? Cihazın kendi sürücüsünü kurdun mu?

Bkz. USB-N10 NANO Sürücüler & Araçlar | Ağ Ürünleri | ASUS Türkiye

Tüm bunları kontrol ettiğinde yine düzelmezse. Alıcının boyutlarına göre 1 odalık mesafede çekmemesi normal gibi.
modemin arayüzüne giremiyoruz zaten şifresini vermiyorlar. ve asusun kendi sitesinden indirdim driveri, zaten bence çekmemesinden dolayı değil, telefonumdan internetimi paylaştığım zaman bile 4.5g hızında aşırı yavaş çalıştı.
Kablolu bağlamayı denediniz mi? Sonuç ne?
kablolu bağlayamıyorum salondan odama çekilecek kadar uzun bir ethernet kablom yok.

Ne demek vermiyorlar, kim vermiyor? Sınırladıkları için vermiyor olmasınlar :D.

Modemin arayüzüne girerken normalde admin Superonline olması gerekiyor, fakat o şifre nedense olmuyor müşteri hizmetlerini aradığımızdada veremediklerini söylüyorlar.

Modemin arayüzüne girerken normalde admin Superonline olması gerekiyor, fakat o şifre nedense olmuyor müşteri hizmetlerini aradığımızdada veremediklerini söylüyorlar.
Modemi sıfırla. Arkasında sıfırlama tuşu olması lazım. İnternet kullanıcı adı ve şifreni öğren öncesinde. Sıfırlandığı zaman arayüz şifresi varsayılana döner.

Bunun herangibir çözümü yok mu? CS:GO'yu indirmeye çalışırken bile 1 gece açık bıraktırdı bilgisayarı. Zaten inanılmaz ping giriyor. Önceki bilgisayarımda "yağ" gibiydi internet.
Modemi sıfırla. Arkasında sıfırlama tuşu olması lazım. İnternet kullanıcı adı ve şifreni öğren öncesinde. Sıfırlandığı zaman arayüz şifresi varsayılana döner.

Onu araştırdım, kurulum fiber şifresi gerekiyormuş, onu da vermiyorlarmış. @fiber ile başlayan
Hiç çözülemezse iade edip antenli almayı düşünüyorum? Sizce TP-Link markası ASUS'tan iyi midir? not: şuanda bu mesajı yazarken bile cevapla tuşu internetin yavaşlığından çalışmıyor bile lmao

Yeni konular

Geri
Yukarı