Yeni alınan A52s'in bataryası çok hızlı bitiyor

OxGyEn

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba sizlerin önerisi üzerine A52s telefonu aldım ve bayağı memnunum bu yüzden teşekkür ederim. Ama bir sorun var ki o da batarya kısmında. Bana sanki batarya hızlı giyor gibi geldi de size bir danışmak istedim. İlk gün sadece 2 saat ekran süresi verdi. 2. gün 4 saat civarı verdi ve bugün 3. günüm şarjım 50 ve ekran sürem 2 saat civarı. Sizce bu süreler normal mi? Telefonda ısınma ve hiçbir şey yok.
Not: Ekran 60 Hz'de, karanlık mod açık, yarı parlaklıkta. Teşekkürler, saygılar.

@BERWAR

Son düzenleyen: Moderatör:
Telefon ile ne yaptığınıza bağlı, uzun süren oyunlar oynuyorsanız normal, fakat sosyal medya vs kullanımı ile bu durumda ise bir anormallik var.
Ayrıca cihazda olan uygulamalarda buna etkendir, arka planda çalışmaları, Bluetooth, konum, nfc, vs gibi hizmetler kullanılmadığı halde açık kalirsada şarj yer.

Bir batarya testi yapmanı öneririm.

Bir batarya testi yapmanı öneririm.

Nasıl yapacağım hocam?

Normal değil bu ekran süreleri. A52 modeline sahibim, 90Hz ve otomatik parlaklıkta 6-8 saat ekran süresi alıyorum.

Yeni olduğu için olabilir mi sizce hocam?

Samsung telefonların ilk zamanlar bataryası hızlı bitiyor. 2 haftaya kadar alışıyor. Ama sizinki biraz fazla hızlı bitiyor gibi geldi bana.

Ne yapmamı önerirsiniz?

Bir de hocalarım dünden önce telefona yaklaşık 3GB olan Android 12'yi indirdim.

Bilemiyorum sonuçta sizin telefon benimkinden bir model üst. Ama ben ilk aldığımda da batarya sıkıntısı çekmemiştim.

Anladım hocam peki siz telefonu nasıl kullanıyorsunuz ve ekran süren nedir?

Nasıl yapacağım hocam.

Yeni olduğu için olabilir mi sizce hocam.

Ne yapmamı önerirsiniz.

Hocam internette aratın belirli programlar var belirli bir süre ölçülüyor bataryayı ama ne kadar güvenlilerdir bilemem.

Geri
Yukarı