Bataryası yeni değişen Samsung A3'ün şarjı çok çabuk bitiyor

blackbat

Hectopat
Selam dostlar, Samsung A3 bir telefonum vardı kenarda duran. Batarya problemi vardır bir telefoncuya verdim batarya takması için sordu bana orijinal mi yan sanayimi takalım diye, orijinal dedim. Neyse taktı bataryayı verdi telefonu, okey açılmıyordu telefon şu an açılıyor tamam ama 2 gündür batarya testi yaptım kendimce. Önce kapalıyken %100 şarj ettim sonra telefonu açmadım kapalı halde sabaha kadar o şekilde durdu sonra sabah bir açarım şarj %25 gösteriyor. Gece %100 bıraktım telefonu kapalı olduğu halde -%75 şarj yemiş. Bu nasıl sıfır batarya dedim neyse telefon açıkken %100 şarja ulaştım tekrar açık halde bıraktım bu kez sabaha telefon can çekişiyor, %4. kapanmak üzereydi hiç sıfır ve orijinal batarya bu şekilde olur mu? Bunu takan telefoncudan şüpheleniyorum, orijinal takmış olsa böyle mi olur?

Son düzenleyen: Moderatör:
Eski üretim tarihine sahip bataryalar sıfır dahi olsalar ömürlerinin bir kısmını kaybetmiş olur diye biliyorum ki ben de Note 3 için tanıdığımdan orijinal batarya temin ettirdim. Verim alamadım. Hatta yan sanayi eski üretim değilse daha verimli olur.

Eski üretim tarihine sahip bataryalar sıfır dahi olsalar ömürlerinin bir kısmını kaybetmiş olur diye biliyorum ki ben de Note 3 için tanıdığımdan orijinal batarya temin ettirdim. Verim alamadım. Hatta yan sanayi eski üretim değilse daha verimli olur.

Yani batarya ellerinde çok uzun süre beklemiş ve benim telefonamı takılmış boş yere para verdim o zaman ben 600TL çöpe gitti yazık ya.

Yani dediğim gibi üretim tarihine bağlı. Zaten cihaz eski yedek batarya ne zamana kadar üretiliyor vs. bilgim yok. Ayrıca 600 lira fazla vermişsiniz. Batarya üzerinde belki üretim tarihi vs. yazabilir ama gömülü batarya zaten siz açamazsınız.
Batarya bunun gibi yan sanayilere bakabilirdiniz. Tabi yine çok verimli olmayabilir.

Yani dediğim gibi üretim tarihine bağlı. Zaten cihaz eski yedek batarya ne zamana kadar üretiliyor vs. bilgim yok. Ayrıca 600 lira fazla vermişsiniz. Batarya üzerinde belki üretim tarihi vs. yazabilir ama gömülü batarya zaten siz açamazsınız.
Batarya bunun gibi yan sanayilere bakabilirdiniz. Tabii yine çok verimli olmayabilir.

600 TL orijinale fiyat çekti kendim netten alsam daha ucuza alırdım da takması problem çünkü arka kapat cam ve yapıştırma şeklinde. Bu markayı biliyorum Deji şarj aletini kullandım uzun süre bu batarya takılsa belki de şuankinden daha iyi olurdu vay arkadaş.

Başka bilgili?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı