Yeni alınan A52s'in bataryası çok hızlı bitiyor

YouTube'dan video izliyorum ve 1-2 saat Clash Royale oynuyorum. En az 6 en fazla 8 saat ekran sürem oluyor tam şarj ile.

A52s mi hocam? Bir de ne zaman aldınız?

Telefon yeni olduğu için batarya tam açılmamış olabilir ki bence bu şekilde. Yazılımsal olma ihtimali de var çünkü M31 telefonuma 12 yükledikten sonra şarj hızlı bitmeye başladı. 10 saat olan süre 8'e düştü. Şimdilik recovery moddan wipe cache yapın eski yazılımdan kalan sistem dosyaları temizlensin. Sonrasında ise zaman tanıyın 10-12 gün kadar.

Hocam eğer müsaitseniz nasıl sileceğim anlatabilir misiniz?

Evet yoğunum. Sıfırlamayı deneyebilirsin. Güncelleme sonra olmuşsa Android 12 kaynaklıdır muhtemelen. O kadar düşük vermemesi lazım ekran süresini.
Bence bir sıkıntı var telefonda, 12 o kadar yemez diye düşünüyorum. S10 Lite'da 12'ye geçince ekran süresi fark edilecek seviyede düşmüştü ama bu kadar yerin dibine de girmemişti, hatta şu an hala kullanılıyor benim S21+'tan daha uzun gidiyor desem yalan olmaz :D

@The Man From E.A.R.T.H. O anlamda demiyorum aslında. Demek istediğim bazen Android modellerinde güncelleme yaptıktan sonra şarj performansı anormal düşer. Bu durumlarda format sorunu çözüyor. Arkadaşın güncelleme kaynaklı da olmayabilir. Bu ekran süresi anormal zaten.

Bir de ekran süresinden ziyade normal kullanımda nasıl gidiyor, ne yapıyor telefonda bunları da demeli.

S21 Plus nasıl? Memnun musun? Pil istediğin kadar gitmiyordur herhalde. Note10s de 15-20 saat arası ekran süresi alıyorum açıkçası. Keşke orta seviye cihazlar gibi bataryaları iyi olsaydı.

A52s mi hocam? Bir de ne zaman aldınız?

Hocam eğer müsaitseniz nasıl sileceğim anlatabilir misiniz?

Telefonu şarja taktıktan sonra güç ve ses açma tuşuna basılı tutun. Recovery ekranı gelecektir. Sonra ses kısma tuşu ile wipe cache partitions seçeneğine geldikten sonra güç tuşuna basın. Önbellek temizlenecektir. Sonra reboot system'e tıklayın. Sistem yeniden başlayacak.

Telefonu sıfırlamak isterseniz de wipe data factory reset seçeneğini kullanabilirsiniz.

Dosya Ekleri

• samsung-galaxy-a52-5g.jpeg.jpg
    samsung-galaxy-a52-5g.jpeg.jpg
    30,1 KB · Görüntüleme: 37
@The Man From E.A.R.T.H. O anlamda demiyorum aslında. Demek istediğim bazen Android modellerinde güncelleme yaptıktan sonra şarj performansı anormal düşer. Bu durumlarda format sorunu çözüyor. Arkadaşın güncelleme kaynaklı da olmayabilir. Bu ekran süresi anormal zaten.

Bir de ekran süresinden ziyade normal kullanımda nasıl gidiyor, ne yapıyor telefonda bunları da demeli.

S21 Plus nasıl? Memnun musun? Pil istediğin kadar gitmiyordur herhalde. Note10s de 15-20 saat arası ekran süresi alıyorum açıkçası. Keşke orta seviye cihazlar gibi bataryaları iyi olsaydı.
S21+ muazzam tek kelimeyle 😄
Kamerasını falan test ettik, Iphone fanboylarından bile tam not aldı. Zaten DxOMark skoru da iyi.

Pil konusunda açıkçası biraz daha gerçekçi bir test yapmam lazım ama yapmadım daha. S10 Lite kullandığım süre içerisinde hep güç tasarrufu açık kullanıyordum (mobili çok sık kullanırım ama mobil gamer değilim pek) S21+'ta ise hiç açmadım. 120Hz tadını alınca bırakamadım :D güç tasarrufu açıkken de 120 kullandırtmıyor. Pille alakalı daha spesifik şöyle bir detay verebilirim, gece şarj edip sabah çekilmiş haliyle mesela S10 Lite'dayken gün sonunda low 40-high 30'larda olurdu şarjım, S21+'ta bi' 10-15 puan daha düşük oluyor. Muhtemelen tasarruf modunda kullansam aynı performansı verir.

Daha fazlası için bi' inceleme mi yazsam acaba :D Bunun yanında Watch 4, R170 Buds ve P5400 kablosuz şarj istasyonu da var bende tam ekosistem :D:D Nasıl olur sizce?

Keşke orta seviye cihazlar gibi bataryaları iyi olsaydı.
Hızlı yapacağım diye verimliliği mahvediyorlar hocam ya, bu telefonda manyak gibi büyük 4800'lük pil var buna rağmen canı isteyince "nyoom" diye bitiyor.

Daha fazlası için bi' inceleme mi yazsam acaba.
Yaz bence. Nedense bende aşırı üşengeçlik olmuş telefon incelemesi açmak konusunda nedenini anlayamadım. Note 10s incelemesini bir türlü yapamadım.

Bunun yanında Watch 4, R170 Buds ve P5400 kablosuz şarj istasyonu da var bende tam ekosistem :D:D Nasıl olur sizce?
Güzel ama P5400'e o kadar para vermezdim 15 Watt için. Sen ne kadara aldın bilmiyorum. Galaxy Buds güzel kulaklık. Watch 4 de bana fiyat olarak pahalı geliyor.

Yaz bence. Nedense bende aşırı üşengeçlik olmuş telefon incelemesi açmak konusunda nedenini anlayamadım. Note 10s incelemesini bir türlü yapamadım.
O zaman üşenmezsem diyelim :D
Güzel ama P5400'e o kadar para vermezdim 15 Watt için. Sen ne kadara aldın bilmiyorum. Galaxy Buds güzel kulaklık. Watch 4 de bana fiyat olarak pahalı geliyor.
Hocam zaten adaptör çıkmıyor bunlardan malum, 25'lik adaptör de baktım 200-300 lira ve zaten şarj kablolarından bıktıydım evde. Ben 500'e aldım P5400'ı, hepsini ondan şarj ediyorum, hız gerekirse zaten adaptör 25'lik.
Buds S10 Lite'ın yanında bedavaya gelmişti kampanyada :D
Watch 4'ün 44'lüğü bendeki, 2200 liraya almıştım. Hatta Teknosa'nın sisteminde loophole bulmuştum, resmi satışa başlangıcından 10 gün öncesinde elimdeydi saat :D

Telefonu şarja taktıktan sonra güç ve ses açma tuşuna basılı tutun. Recovery ekranı gelecektir. Sonra ses kısma tuşu ile wipe cache partitions seçeneğine geldikten sonra güç tuşuna basın. Önbellek temizlenecektir. Sonra reboot System'e tıklayın. Sistem yeniden başlayacak.

Telefonu sıfırlamak isterseniz de wipe data factory reset seçeneğini kullanabilirsiniz.

Hocam yapamıyorum olmuyor şu recovery şeyi

Telefonu şarja taktıktan sonra güç ve ses açma tuşuna basılı tutun. Recovery ekranı gelecektir. Sonra ses kısma tuşu ile wipe cache partitions seçeneğine geldikten sonra güç tuşuna basın. Önbellek temizlenecektir. Sonra reboot system'e tıklayın. Sistem yeniden başlayacak.

Hocam yapamadım yardım eder misiniz

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı