Yeni alınan hazır sistem reset atıyor ve kendi kendine uykudan uyanıyor

Syberx

Zeptopat
Daha fazla  
Merhabalar,
Henüz yeni bir hazır sistem bilgisayar aldım. Sistem çalışıyor fakat kasadaki fan ışıklarından biri hariç diğerleri çalışmıyordu, problemi firmaya yazdım teknik servisine yönlendirdi.
Bilgisayar uyku modundayken odanın lambasını açtığımda bilgisayar kendiliğinden uyanıyor; şaka değil, odadaki lamba anahtarına dokunduğumda bilgisayar da açılıyor.
Bilgisayar iki defa dondu ve kendiliğinden yeniden başladı.
Yeni aldığım bir üründe böyle problem yaşamak can sıkıcı, sizce ne yapmalıyım; sistemi servise mi vermeliyim yoksa iade mi edeyim?

Merhabalar,
Henüz yeni bir hazır sistem bilgisayar aldım. Sistem çalışıyor fakat kasadaki fan ışıklarından biri hariç diğerleri çalışmıyordu, problemi firmaya yazdım teknik servisine yönlendirdi.
Bilgisayar uyku modundayken odanın lambasını açtığımda bilgisayar kendiliğinden uyanıyor; şaka değil, odadaki lamba anahtarına dokunduğumda bilgisayar da açılıyor.
Yeni aldığım bir üründe böyle problem yaşamak can sıkıcı, sizce ne yapmalıyım; sistemi servise mi vermeliyim yoksa iade mi edeyim?
İade etmelisiniz, daha yeni aldığınız sistemi servise göndermek saçmalık olur.

Merhabalar,
PSU her an yanmaya hazır diye yorumladım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba,

Uykudan uyanma sebebi şundan olabilir: Eğer uykuya almadan önce WhatsApp Discord gibi yerlerden bildirim geliyor olabilir bende de kendi kendine uykudan uyanıyordu bu şekilde çözdüm.

Nette bu sorunla ilgili 3 tane tahmin var.
1- Anakart.
2- Bilgisayarınızın güç ayarlarını kontrol edin.
3- Binanızın elektrik hattında sorun var deniyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bence tesisattan dolayı bu sorunu yaşıyorsunuz ışığı açınca tesisat sistemin kaldıracağı voltajdan düşüyor yani voltaj dalgalanıyor ve bilgisayar çalışma voltajı dışında gelen elektrikten sonra reset atıyor. Elektrikçi çağırın bir baktırın elektrik tesisatına.

Kesinlikle elektrik de sorun var dostum topraklanma olabilir bir kontrol ettir, ben de yeni aldığım PC'ler de aşırı sorun yaşayan biriydim hatta 2023 yılında 4-5 PC değiştim :D neyse ki maşallah son aldığım çok iyi durumda. Umarım düzeltirsin takma kafana elbet halledersin.

Cevaplarınız için teşekkür ederim. Akım korumalı priz alıp öyle deneme yapacağım. Olmazsa iade edeceğim.

Sistem bu şekilde; Amd 7500f, rtx 4060, A620m-k, Thermaltake s200

Geri
Yukarı