Çözüldü Yeni alınan hazır sistemin jak girişleri çalışmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Yusufh4n

Decapat
Daha fazla  
Merhaba, 1 hafta önce hazır sistem satın almıştım. Bilgisayarı geldiği gibi açtım biraz sistemi inceledim ve durum kulaklıktan ses almaya geldiği zaman kasanın önündeki jak girişinin ses vermediği gördüm. Arkada da 3 tane giriş var onlarında sadece 1 tanesi ses veriyor. Ben şu anlık ön jak girişini kullanmam lazım çünkü elimde uzun kablolu bir kulaklık yok, telefon kulaklığı var. Telefon kulaklığını arkaya taktığım zaman uzun olmadığı için yetmiyor. Ön jak girişini nasıl kullanabilirim?

Çözüm
Realtek sürücünü kurmadıysan kur:

HD Audio bağlantısı yapılmış mı, kontrol eder misiniz?
Bir ihtimal HD Audio bağlantısı yapılmamış olabilir kontrol etmekte fayda var.
Öndeki jak ve USB portlarının anakarta bağlantısı yapılmamış olabilir, özellikle jak soketi çok unutuluyor.
Kasa içi görüntü paylaşmanı rica edeceğim, öncelikle jak soketinin anakarta bağlantısı yapılmış mı ondan emin olalım, sonrasında sorun var ise üzerine yoğunlaşırız.
HD Audio kablosu bağlı ama gergin bir şekilde bağlı
IMG_20221213_161736.jpg

Realtek sürücünü kurmadıysan kur:

Bunu yapacağım, konuyla alakalımı bilmiyorum ama benim mönitörümden ses alabiliyorum kulaklıkla hiçbir şekilde alamıyorum, bilgisayarda Digital Audio (S/PDF) (High Definiton Auido Device) diye bir seçenek var ona alınca hiçbir şekilde hiçbir yerden ses alamıyorum Nvidia High Definiton Audiodan ses alıyorum oda monitörde geliyor

Eğer driverlarınız güncel ise ben belirttiğim şekilde çözmüştüm, sizinde o şekilde çözülecektir.
Hocam Realteki indirdim sorun çözüldü ama bir sorum daha olucak ben her kulaklık taktığımda ses ayarlarından Realteki seçmek zorundamıyım, kendisi otomatik geçmezmi kulaklık taktığım zaman

Son düzenleme:
HD Audio kablosu bağlı ama gergin bir şekilde bağlıEki Görüntüle 1601626

Bunu yapacağım, konuyla alakalımı bilmiyorum ama benim mönitörümden ses alabiliyorum kulaklıkla hiçbir şekilde alamıyorum, bilgisayarda Digital Audio (S/PDF) (High Definiton Auido Device) diye bir seçenek var ona alınca hiçbir şekilde hiçbir yerden ses alamıyorum Nvidia High Definiton Audiodan ses alıyorum oda monitörde geliyor

Hocam Realteki indirdim sorun çözüldü ama bir sorum daha olucak ben her kulaklık taktığımda ses ayarlarından Realteki seçmek zorundamıyım, kendisi otomatik geçmezmi kulaklık taktığım zaman
Otomatik olarak geçiş sağlanması lazım kulaklık bağlayıp çıkardığınızda.

Windows'un kendi ayarlarında mikrofon kısmında sesiniz algılanıyor mu peki?
Ve o kısmı seçenekleriyle açarak ekran görüntüsü atabilir misiniz?
Pardon hocam son yazıyı görmemişim atacağım hemen

Windows'un kendi ayarlarında mikrofon kısmında sesiniz algılanıyor mu peki?
Ve o kısmı seçenekleriyle açarak ekran görüntüsü atabilir misiniz?
Sesim algılanmıyor
Ekran görüntüsü 2022-12-13 171720.png

Doğru yeri mi çekip attım?

Son düzenleme:
Pardon hocam son yazıyı görmemişim atacağım hemen

Sesim algılanmıyor Eki Görüntüle 1601667
Doğru yeri mi çekip attım?
Bilgisayarınızda kaç jak girişi var, yani mikrofon ve kulaklık bir mi ayrı ayrı mı?
Ve ayrıca kulaklığınız jak girişine tam olarak uyumlu mu?
Telefon kulaklığı olduğu için uyumsuzluktan kaynaklı mikrofonu algılamayabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı