Çözüldü Yeni alınan hazır sistemin jak girişleri çalışmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Yusufh4n

Decapat
Daha fazla  
Merhaba, 1 hafta önce hazır sistem satın almıştım. Bilgisayarı geldiği gibi açtım biraz sistemi inceledim ve durum kulaklıktan ses almaya geldiği zaman kasanın önündeki jak girişinin ses vermediği gördüm. Arkada da 3 tane giriş var onlarında sadece 1 tanesi ses veriyor. Ben şu anlık ön jak girişini kullanmam lazım çünkü elimde uzun kablolu bir kulaklık yok, telefon kulaklığı var. Telefon kulaklığını arkaya taktığım zaman uzun olmadığı için yetmiyor. Ön jak girişini nasıl kullanabilirim?

Çözüm
Realtek sürücünü kurmadıysan kur:

Bilgisayarınızda kaç jak girişi var, yani mikrofon ve kulaklık bir mi ayrı ayrı mı?
Ve ayrıca kulaklığınız jak girişine tam olarak uyumlu mu?
Telefon kulaklığı olduğu için uyumsuzluktan kaynaklı mikrofonu algılamayabilir.
5 tane jak girişi var arkada 3 tane ön panelde 2 tane ve kulaklık ve mikrofon ayrı

Evet kulaklığı jak girişine uyumlu

Tamamdır eğer ayrı ise siz telefon kulaklığını bir girişe bağladığınız için algılamaması çok normal. O yüzden tabi ki sorunun kaynağı jak girişinin olmaması.
Peki bu otomatik olarak kulaklığa geçmesini nasıl sağlayabiliriz çünkü kulaklığı taktığımda hala monitörde ses geliyor benim kendim kulaklığı seçmem gerekiyor

Eğer telefon kulaklığıyla hem ses alıp hem de mikrofonu kullanmak istiyorsanız aşağıdaki gibi bir ek kablo lazım.

Minerva Buffer Kulaklık Ve Mikrofon Ayırıcı Y Splitter Aux Kablo

Link

Eğer telefon kulaklığıyla hem ses alıp hem de mikrofonu kullanmak istiyorsanız aşağıdaki gibi bir ek kablo lazım.

Minerva Buffer Kulaklık Ve Mikrofon Ayırıcı Y Splitter Aux Kablo

Link
Evet gördüm bunları ama yakın zamanda kulaklık alacağım herhalde o yüzden üründen almayacağım. Yine de sağolun.

O ayarı bilmiyorum maalesef. Benim otomatik geçiş sağlıyor.
Tamamdır yardım için teşekkürler.

Discordun kendi ayarlar menüsünde, ses ve görüntü kısmında mikrofonunuzu seçmeniz gerekiyor.
Hocam benim sesim şuan karşıya gitmiyor ya ben bunu yazılımla falan halledemem değil mi? İki jak girişine çeviren aparatmı almam lazım?

Son düzenleme:
Hocam benim sesim şu an karşıya gitmiyor ya ben bunu yazılımla falan halledemem değil mi? İki jak girişine çeviren aparatmı almam lazım?

Eğer iki taraflı jak kablonuz varsa idareten telefonunuzu mikrofon olarak kullanabilirsiniz.

Eğer iki taraflı jak kablonuz varsa idareten telefonunuzu mikrofon olarak kullanabilirsiniz.
Hocam benim sorunum jak girişlerinin birisi kulaklık biri mikrofon olduğu için kulaklığı kulaklık kısmına taktığım zaman sesim gitmiyor mikrofon çalışmıyor kulaklık tarafına taktığım için bunu iki hatlı falan yapamaz mıyım yazılımla? Hem kulaklık hem mikrofon görevini görmesi için.

Maalesef yazılımsal olarak bu imkansız, kulaklığı aynen kullanmaya devam edebilirsiniz. Mikrofon için telefonun mikrofonunu AUX kablosuyla uygulama kullanarak bağlayabilirsiniz.

Tamamdır eğer ayrı ise siz telefon kulaklığını bir girişe bağladığınız için algılamaması çok normal. O yüzden tabi ki sorunun kaynağı jak girişinin olmaması.
Maalesef yazılımsal olarak bu imkansız, kulaklığı aynen kullanmaya devam edebilirsiniz. Mikrofon için telefonun mikrofonunu AUX kablosuyla uygulama kullanarak bağlayabilirsiniz.
Hocam ben aparattan aldım ama benim mikrofonum hala çalışmıyor. Ne yapmam lazım?

Geri
Yukarı