Yeni alınan laptopa neler yüklenmeli?

Windows ve Harici programların driver güncellemelerine güvenmeyin.

Asus Support üzerinden ekran kartı sürücüleri hariç tamamını indirin. MyAsus ve Armoury Crate uygulamalarını kesinlikle kurun bilgisayarınızı bu programlarda yöneteceksiniz. Armoury Crate setup Asus Support driverlar arasında olabilir. Mutlaka kurmadan önce Microsoft Store bir kere açın. Onun üzerinden indirme yapacak.

Sıra geldi ekran kartını Intel, AMD ve NVIDIA hangisini kullanıyorsa üreticinin sitesinden doğru sürücüleri kurun. NVIDIA varsa GeForce Experience mutlaka kurulu olsun çok işine yarayacak.

Hocam bu tür programları forumca tavsiye etmiyoruz. Yanlış driver yüklüyorlar, yanlış şeyler yapıyorlar. Ben mesela kendim bunu bilmeden kurmuştum, sürücüleri kurdu fakat ekran git gel yapıyordu. Yanlış şeyler kurmuş.

Ben %90'dayken iptal ettim de nasıl en son sürümlerini indirebilirim. Yardımcı olur musunuz?

Ben %90'dayken iptal ettim de nasıl en son sürümlerini indirebilirim. Yardımcı olur musunuz?

Ekran kartının modeline göre (AMD, NVIDIA, Intel) kendi sitelerinden modele uygun sürücüleri indirip kurun. Eğer chipset güncelliyorsanız anakartın kendi sitesinden yapabilirsiniz hocam.

Ekran kartının modeline göre (AMD, NVIDIA, Intel) kendi sitelerinden modele uygun sürücüleri indirip kurun. Eğer chipset güncelliyorsanız anakartın kendi sitesinden yapabilirsiniz hocam.

Modeli NVIDIA hocam oradan indireyim. Baktım da en son 2016'daki sürümünde.

Modeli NVIDIA hocam oradan indireyim. Baktım da en son 2016'daki sürümünde.
Burdan olur heralde.
1692268513739.png

Anakartınızın modelini söyleyin ona göre chipset sürücüsü bulmaya çalışacağım.Eğer anakart modelinizi bilmiyorsanız CPU-Z ile bakabilirsiniz hocam.

Anakartınızın modelini söyleyin ona göre chipset sürücüsü bulmaya çalışacağım.Eğer anakart modelinizi bilmiyorsanız CPU-Z ile bakabilirsiniz hocam.
Hocam benim laptop 11 yıllık ama deneyeyim.

Hocam benim laptop 11 yıllık ama deneyeyim.
Dediğim gibi.
1692269197462.png

Yeni konular

Geri
Yukarı