Çözüldü Yeni alınan laptopa SSD yükseltmesi Windows kurulduktan sonra mı önce mi yapılmalı?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Darth Urfha

Hectopat
Makaleler
4
Yer
Türkiye Cumhuriyeti
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Asus ROG GL552vw
Meslek
Öğrenci
Şu modeli ve yanına 1TB SSD aldım. Sizce Windows kurulumunu yapıp mı SSD'yi takayım yoksa takıp öyle mi kurulum yapmalıyım?

SSD takarsanız, her türlü o yeni taktığınız SSD'ye Windows'u kurmalısınız.

Öncesi veya sonrası yok, eğer yeni taktığınıza Windows kuracaksanız flaştan yapmanız gerek.

Hocam içinde zaten SSD var, ben yükseltme yapacağım. Yükseltmeyi kurulum öncesi mi sonrası mı yapayım? 2. bir SSD daha takacağım yani depolamayı 2TB yapmak için.

Hocam içinde zaten SSD var, ben yükseltme yapacağım. Yükseltmeyi kurulum öncesi mi sonrası mı yapayım? 2. bir SSD daha takacağım yani depolamayı 2TB yapmak için.
Windows'u içindeki SSD'ye mi kuracaksınız? Yoksa depolama için mi? Depolama içinse farketmez. İsterse önce ister sonra, bir farkı olmuyor.

Windows'u içindeki SSD'ye mi kuracaksınız? Yoksa depolama için mi? Depolama içinse fark etmez. İsterse önce ister sonra, bir farkı olmuyor.

Evet Windows'u cihazın içindeki Samsung SSD'ye kuracağım, Kingston SSD'yi depolama amaçlı kullanacağım. ASUS teknik servisden garantiyi bozmayacağına dair mail aldım ancak ne olur ne olmaz laf etmesinler diye sorayım dedim sonuçta pahalı bir cihaz ve 8-9 senede bir PC değiştiriyorum.

Evet Windows'u cihazın içindeki Samsung SSD'ye kuracağım, Kingston SSD'yi depolama amaçlı kullanacağım. ASUS teknik servisden garantiyi bozmayacağına dair mail aldım ancak ne olur ne olmaz laf etmesinler diye sorayım dedim sonuçta pahalı bir cihaz ve 8-9 senede bir PC değiştiriyorum.
Tamamdır dediğim gibi sıkıntı olmaz, önce sonrası farketmez.

Yeni konular

Geri
Yukarı