Yeni alınan laptopta oyun oynarken takılmalar oluyor

Dqann

Femtopat
Daha fazla  
ASUS TUF A15 4050 Ryzen 7 işlemcili laptop aldım. Tüm driverlar kurulu BIOS güncel. Windows ayarlı yaptım şeffaflık kapalı oyun modu açık, Armoury Crate kurdum ayarları yaptım, GeForce Experience ayarları yaptım ama Oxygen Not Included gibi bir oyunda Max aldığım FPS 120 ve 5 FPS bile düşse oyun takılıyor. Bazen 25 FPS düşüyor takılıyor bazen 5 FPS düşüyor takılıyor. Bunun çözümü nedir? Ek olarak şarj veya şarj dışı hemen hemen aynı FPS alıyorum. Şarj dışı 90 FPS şarjda dediğim gibi Max 120 FPS görüyorum görsem bile FPS düşmesi ile takılma oluyor.

Dizüstü bilgisayarlar genelde şarjdayken tam güçte çalışır, şarjda daha yüksek FPS alırsın ama bilgisayar çabuk ısınır. Yapman gereken şey düzenli aralıklarla fan temizliği + termal macun değişimi. İyisinden bir tane de soğutucu alırsan sorun kalmaz.

Dizüstü bilgisayarlar genelde şarjdayken tam güçte çalışır, şarjda daha yüksek FPS alırsın ama bilgisayar çabuk ısınır. Yapman gereken şey düzenli aralıklarla fan temizliği + termal macun değişimi. İyisinden bir tane de soğutucu alırsan sorun kalmaz.
Soğutucu işe yarıyor mu ? genelde çok kullanan görmedim

Geri
Yukarı