Yeni alınan MacBook Air’dan garip bir koku geliyor

hafAA

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Monitor : Viewsonic VX2418C 23.6" 1ms 165hz
RAM : Apacer Nox 16GB (2x8GB) DDR4 3600 MHz CL18 Gaming RAM
CPU : AMD Ryzen 5 5600
GPU : SAPPHIRE PULSE AMD Radeon™ RX 7600 8GB
SSD : AGI 512GB NVMe M.2 SSD
KEYBOARD : Rampage KB-R135 PARVUS Red Switch
MOUSE : Logitech G G305 LIGHTSPEED Wireless
HEADSET : SteelSeries Artcis Nova 1
GAMEPAD : DualSense , DualShock4 , XBOX Wireless Controller
Meslek
Avukat
İyi günler. Sipariş ettiğim MacBook Air bugün kargo ile elime ulaştı. Ürünün kutusunu açtığımda ilk farkettiğim şey hafif tatlı güzel bir kokuydu. Özellikle MacBook’un kutusunda bu koku var ve MacBook’un kendisinden de bu kokuyu alıyorum. Kokuyu tarif etmem gerekirse kesinlikle pis olmayan aromatik ve mayhoş bir koku. Bu kokunun neden kaynaklandığını söyleyebilecek var mı?

Kaullandıkça geçer.
Araştırmama göre bazı MacBook Pro modellerinden de bir koku geliyormuş ve bu koku kanserojen olduğu bilinen benzenden geliyormuş. Benzen laptopun üretiminin hangi aşamasında kullanılıyor bilmiyorum ama acaba benzen olabilir mi?

Yeni alınan teknolojik alet kokusu :). En sevdiğim kokulardan biridir.
Daha önceki aldığım hiçbir teknolojik aletten böyle bir koku gelmiyordu. Kokuyu ilk defa aldığım için şaşırdım. Kokuyu biraz tarif edebilir misiniz önceden deneyimlediyseniz?

Daha önceki aldığım hiçbir teknolojik aletten böyle bir koku gelmiyordu. Kokuyu ilk defa aldığım için şaşırdım. Kokuyu biraz tarif edebilir misiniz önceden deneyimlediyseniz?
Genellikle bu konu laptoplarda olur. Klavyesini koklayınca gelir hatta. Edemem hocam yazıya dökemem yani.

Limon gibi mi kokuyordu?
Yani limon gibi mi desem elma gibi mi desem bilemedim. Belirttiğim gibi tatlı bir koku. Plastik, metal yanık vb. gibi bir koku değil.

Yeni konular

Geri
Yukarı