Çözüldü Pozitif teknolojiden alınan MacBook Air Yamuk

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

SamedDX

Decapat
Makaleler
1
Daha fazla  
Merhabalar belki önceki konumu görmüşsünüzdür. Bana ilk gelen MacBook Air'de hoparlör sıkıntısı vardı pozitif teknolojiye gönderdim sağ olsun hızlıca değişim yaptılar. Tam sevindim MacBook kullanmanın keyifini yaşayacağım dedim ki cihazın sol ön ayağının yere tam temas etmediğini gördüm. Bu sorunun kronik olduğunu biliyorum o yüzden ilk aldığım cihazı denemiştim tamamen düz duruyordu. Benim MacBook'um çok fazla (diğer sorun yaşayan arkadaşlar kadar )yamuk değil ama çok rahatsız edici. Videosunu izleyip kişisel yorumlarınızı yaparmasınız sizce ikinci kez değişim yaparlar mı?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Bugün yeni cihazım elime geldi. Yamukluk yok denecek kadar azdı ben de yamuk olan tarafı hafif masanın dışına doğru koyup hafiften esnettim. Yamukluk yok denecek kadar az denediğim yüzlerin yüzde doksanında cihaz sallanmıyor bile bazı yüzeylerde de çok hafif sallanıyor (sadece karşı çapraza bastırınca).Tornavida sipariş ettim. Bazı insanlar alt kapak vidalarını gevşetip masaya koyup hafiften esnetip geri sıktıklarında sorunu çözmüş bir de onu deneyeceğim. Sıkıntı yok denecek kadar az durumda şu an düzelmezse de umursamayacağım bir seviyede.
Hepinize bu süreçte bilgi alışverişinde bulunduğunuz için teşekkür ediyorum.
İyi forumlar.
Hayırlı olsun hocam takmayın bu kadar yoksa işin içinden çıkmıyor her zaman bir sorun buluyor insan.

Ben her yolu denedim az bastırdım, çok bastırdım, arka kapağı çıkarıp esnettim, vidalarını gevşetim, üzerine kitap koyup bekledim, artık düzeleceğini düşünmüyorum ama yüzeylerin %80'inde sallanmıyor zaten sallanınca da ancak ön sağ ya da sol tartına parmağınızla hızlı bir şekilde vurduğunuzda çıkan sesten farkediyordunuz. Diğer cihazımda klavye ile yazı yazarken sallanıyordu bunda kesinlikle öyle değil. Sanırım sonunda kabullendim birkaç gün üzüldükten sonra şu an kendimi iyi hissediyorum. Sen düzeltebildin mi?

Aynen en son kendime bir metal parçası senden önemli mi diye soruyordum sonra kabullenmek üzerine birkaç yazı ve video izleyince biraz düzeldim. Bununla yaşamam gerektiğini elimden geleni yaptığımı ve daha fazla uğraşmamam gerektiğini kabullenince daha mutlu bir insan oldum. Bu kadar mı farkeden? :)

Cidden hepinize çok teşekkür ediyorum. Fiziksel olarak olmasa da mental olarak çözüme kavuştum sayenizde.

Ben her yolu denedim az bastırdım, çok bastırdım, arka kapağı çıkarıp esnettim, vidalarını gevşetim, üzerine kitap koyup bekledim, artık düzeleceğini düşünmüyorum ama yüzeylerin %80'inde sallanmıyor zaten sallanınca da ancak ön sağ ya da sol tartına parmağınızla hızlı bir şekilde vurduğunuzda çıkan sesten farkediyordunuz. Diğer cihazımda klavye ile yazı yazarken sallanıyordu bunda kesinlikle öyle değil. Sanırım sonunda kabullendim birkaç gün üzüldükten sonra şu an kendimi iyi hissediyorum. Sen düzeltebildin mi?

valla sendeki gibi.. bazı zeminlerde devam ediyor ama zeminlerinde düzgün olduğunu bilemiyoruz. rahatsız edici düzeyde değil. bazen artıyor pc yi özellikle ön taraftan kaldırdığımda tekrar artıyor ama bu şekilde kaldırmamaya çalışıyorum. iyi bir case aldım cihaza. case'in alt ayaklarına yumuşak bir madde yapıştırınca sonsuza kadar düzelecek inşallah.. vakit olmadığından ilgilenemedim..

Benim cihazım da geldi, yamukluk sorunu yok ama cihazın alt kapağını açmaktan bahsetmişsiniz. Garanti dışı bırakmıyor mu? Eğer bırakmıyorsa pasif soğutmanın altına termal pad ekleyeceğim.

Benim cihazım da geldi, yamukluk sorunu yok ama cihazın alt kapağını açmaktan bahsetmişsiniz. Garanti dışı bırakmıyor mu? Eğer bırakmıyorsa pasif soğutmanın altına termal pad ekleyeceğim.
Ben açmadım serviste değişti. Açılınca garanti dışı kalabilir diye düşünüyorum ama emin değilim.
Yabancı forumlarda açıp garantiden yararlanan var ama kitapçıkta içini açmayın yazıyor çünkü m1 maclerin yükseltilebilecek bir parçası yok.Vidalarda iz bırakmayacaksanız apple bilgisayarlarında güvenlik bandı bulunmuyor.Ancak açarken bilgisayarın ekran flexlerine dikkat etmeniz gerek farklı bir taraftan açmayı denerseniz ne olduğunu bilmediğim bir çok etiket var.
Ekran Resmi 2021-11-06 20.00.30.png
Açık şekilde görünen bu etiketler sıvı temasını anlamak içinde yapıştırılmış olabilirler.Aynı etiketler cihazın ana kasasında da var. Bunları çizmeden üst tarafından açarsanız ve vidalara iz bırakmadan açarsanız sıkıntı olacağını sanmıyorum ama kesinlikle bu konuda uzman değilim ve sorumluluk sizde.

Yabancı forumlarda açıp garantiden yararlanan var ama kitapçıkta içini açmayın yazıyor çünkü m1 maclerin yükseltilebilecek bir parçası yok.Vidalarda iz bırakmayacaksanız apple bilgisayarlarında güvenlik bandı bulunmuyor.Ancak açarken bilgisayarın ekran flexlerine dikkat etmeniz gerek farklı bir taraftan açmayı denerseniz ne olduğunu bilmediğim bir çok etiket var.
Eki Görüntüle 1207765
Açık şekilde görünen bu etiketler sıvı temasını anlamak içinde yapıştırılmış olabilirler.Aynı etiketler cihazın ana kasasında da var. Bunları çizmeden üst tarafından açarsanız ve vidalara iz bırakmadan açarsanız sıkıntı olacağını sanmıyorum ama kesinlikle bu konuda uzman değilim ve sorumluluk sizde.
Bilgisayarı alana kadar ben de böyle yaparım diye düşünüyordum ama m1 işlemci beni çok şaşırttı. Bir bilgisayar işlemcisi ARM mimarili olunca mobilden bile serin çalışıyor. Yine de bilgilendirme için teşekkürler.

Bilgisayarı alana kadar ben de böyle yaparım diye düşünüyordum ama m1 işlemci beni çok şaşırttı. Bir bilgisayar işlemcisi ARM mimarili olunca mobilden bile serin çalışıyor. Yine de bilgilendirme için teşekkürler.
Rica ederim.İnternete görmüştüm termal pad eklemek %10 civarı performans artışı sağlıyordu.

Macbookların ekranında renklerin eşit olmadığını düşünüyorum.Şu konuma bakar mısınınz? MacBook Air Ekran Rengi Eşit Değil

Şunu anlayamıyorum. Geri iade etmeden alıp almayacaklarını bilemeyiz. Zorluk çıkarttıklarında buraya yazmak yerine neden daha ürünü geriye yollamadan konu açıyorsunuz. İade almak zorundalar. 10 tane değiştirseniz bile almak zorundalar.

Arkadaş konu açmakla kötü bir şey mi yapmış, insanlar bilinçleniyor. Örneğin benim Macbook Air'im şuan kargoda teslimatta geldiği zaman ilk bu yamukluk var mı diye bakacağım. Normalde asla bakmazdım.

Arkadaş konu açmakla kötü bir şey mi yapmış, insanlar bilinçleniyor. Örneğin benim Macbook Air'im şuan kargoda teslimatta geldiği zaman ilk bu yamukluk var mı diye bakacağım. Normalde asla bakmazdım.
Boşver onu sen bu konu sayesinde bir sürü insan aynı sıkıntının kendinde de olduğunu öğrendi.Bir tane daha kronik sorun olduğundan şüpeleniyorum rica etsem gelince alta vermiş olduğum konuyu deneyip yazar mısın? Galiba benim ekran değişimi yaptırmam gerekiyor.
Bu gün beşinci ya da altıncı MacBook Air cihazımı kutusundan çıkardım, uzay grisi olanı sol ön taraf masaya temas etmiyor.Masada kullanmak işkence haline geldi.Garantide alt kasayı değiştirip sorunu çözenler var ama alt kasa değişiminde nerdeyse bütün parçalar sökülüp takılıyor sanırım ben daha fazla kumar oynamayacağım ve kılıf alacağım, kılıfla sallanma olmuyormuş.

Son düzenleme:
Vatan Bilgisayar'dan aldığım M1 Macbook dün elime ulaştı ve bahsettiğiniz sallantı sorunu bende de mevcut. İnternette bulunan konulara baktığımda son zamanlarda bu sorundan bahsedildiğini görmemiştim ve yeni seriler de çözüldü sanmaktaydım. Aradan geçen iki seneye rağmen Apple gibi bir firmanın bu sorunu çözmemiş olmasını hiç yakıştıramadım. Benim cihazda çok fazla sallantı sorunu yok ve zeminden zemine göre değişmekte ayrıca ekranı açtığım zaman hiç sallanmamakta. Sizin 5 kere değişim yapıp hala gelen cihazların sallandığını, farklı bir arkadaşın 3 kere değiştirdiği cihazlarında sallandığını okuduktan sonra değişimle uğraşmayı açıkcası düşünmedim ancak sıfır alınan cihaz da bu durumların olması epey can sıkıcı. Bu cihazı almak için iade ettiğim Acer Aspire cihazının kaliteli olmayan plastik kasasında bile böyle bir sorun yoktu.

Yeni konular

Geri
Yukarı