Yeni alınan PC'ye ne yapılmalı?

Kurulumu, BIOS'u güncellemeleri, driverlar, Windows'u kurma ve diğer şeyler. Neler yapmalıyım ne kurmalıyım nasıl yapmalıyım?
Hayırlı olsun, daha fiziksel olarak kurdunuz mu?

Evet, gerekiyor. Windows Update, ekran kartı sürücüsünü ve birçok sürücüyü kurar ancak genel olarak eski sürüm kuruyor. Ekran kartı sürücüsünü kurduktan sonra, Ethernet sürücüsünü, chipset sürücüsünü, USB sürücülerinin güncel versiyonlarını yüklemeniz lazım.

Visual C++ paketlerini kurmanız lazım.

DirectX 9:

İlk önce bios güncellenmeli ve ramin mhz değeri ile biostaki mhz degeri karşılaştırılmalı ona göre profile 1'i seçerek baştan başlatılıp değerleri tekrar kontrol ediniz.

Tarayıcı kurabilirsiniz özelleştirme yapabilirsiniz lisans anahtarı alabilirsiniz oyun falan yükleyebilirsiniz istediğinizi yapabilirsiniz.

Hayırlı olsun, daha fiziksel olarak kurdunuz mu?

Teşekkür ederim. Hayır siparişi verdim hazırlanıyor durumunda.

Tam olarak PC boş mu? İşletim sistemi yok mu?

Sanırım yok.

Tarayıcı kurabilirsiniz özelleştirme yapabilirsiniz lisans anahtarı alabilirsiniz oyun falan yükleyebilirsiniz istediğinizi yapabilirsiniz.

Hayır o tarz şeyler değil.

Evet, gerekiyor. Windows Update, ekran kartı sürücüsünü ve birçok sürücüyü kurar ancak genel olarak eski sürüm kuruyor. Ekran kartı sürücüsünü kurduktan sonra, Ethernet sürücüsünü, chipset sürücüsünü, USB sürücülerinin güncel versiyonlarını yüklemeniz lazım.

Visual C++ paketlerini kurmanız lazım.

DirectX 9:

İlk önce BIOS güncellenmeli ve RAM'in MHz değeri ile BIOS'taki MHz degeri karşılaştırılmalı ona göre profile 1'i seçerek baştan başlatılıp değerleri tekrar kontrol ediniz.

Bunları nasıl yapacağım? Bilgisayar işlerinden pek anlamam da bu benim ilk adamakıllı bilgisayarım olacak.

@messinicocugu
@kino

Sanırım yok.

Bunları nasıl yapacağım? Bilgisayar işlerinden pek anlamam da bu benim ilk adamakıllı bilgisayarım olacak.

Hocam attığım linklerde detaylıca söylüyor me yapmanız gerektiğini. Şu an müsait değilim yardımcı olamıyorum.

Sanırım yok.

Aldığın sistemdeki anakart modelini googleda arat. Sonra ordan güncelleme kısmından güncel biosu bulup indiriniz. İçerisindeki dosyayı bir flasha kopyalayın. Sonrasında tekrar yazarsınız.

Parca parca gelecek ise ilk fiziksel olarak kurulumunu yaparsiniz. Her yerde Bilgisayar toplamak icin rehberler var isterseniz burayada sorabilirsiniz.
Fiziksel kurulumdan sonra fise takin, PSU anahtarini "I" yapin, Bismillah deyip guc tusuna basin. Sonra BIOS ekrani gozukecek eger bir sorun cikmadiysa. Bilgisayari kapatin.
Baska bir bilgisayar uzerinden USB bellege Windows Media Creation tool indirin. USB yi takin ve tekrar acin bilgisayari. Windows setup cikacak karsiniza. Deneme surumu olarak inecek eger anahtariniz yoksa. Windows kurulumundan sonra, kullandiginiz tarayiciyi indirin. Ondan sonra ekran kartiniza gore AMD veya NVIDIA nin yazilimini kurun. Onlar otomatik driver lari yukleyecektir. DirectX desteklenen surumu kurun. Sonra arama cubuguna advanced startup options yazip BIOS a gidin, XMP yi acin. Sonrasinada yardimci oluruz tercihlerinize gore.

Geri
Yukarı