Yeni alınan PC'ye test yapılmalı mı?

BeratCawres

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar GameGaraj'dan sistem aldım. Gerçekten büyük bir bütçe harcadım FurMark benchmark gibi testler yapmayı düşünüyordum fakat GameGaraj canlı desteğe olası bir sıkıntı çıkarsa diye soru sordum ve garanti dışı kalacağını söylediler. Ne yapmalıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bence gerek yok sorun yaşarsanız zaten hissedersiniz oyuna girdiğinizde sistem zorlanır bir şey olacaksa orada olur.

Yeni alınan bilgisayarda teste gerek var tabii ki oyunlar size sorun olup olmadığını göstermez FurMark bilgisayarı hakikaten zorlayan bir test sorun olup olmadığı anca öyle anlaşılır.

Yeni alınan bilgisayarda teste gerek var tabii ki oyunlar size sorun olup olmadığını göstermez FurMark bilgisayarı hakikaten zorlayan bir test sorun olup olmadığı anca öyle anlaşılır.

Ben aldığımda test yapmadım oyunları indirdim PUBG girdim mesela MSI Afterburner ile kullanım ve sıcaklık baktım o kadar. Sorun olsa idi drop, mavi ekran vesaire olurdu.

Hocam yavaş :D art arda aşırı yüksek sıcaklıkta ve yükte tutunca da ömrü kısalıyor birazcık. Onu da dikkate alın derim.

Evet ömrü biraz kısalır ama bir şey olmaz mining yapanların ekran kartları 7/24 açık ve Full yük altında çalışıyor bir şey olmuyor ben haftada 1 test yapıyorum sadece :D zararı olmaz diye düşünüyorum ne kadar onla ilişkisi var bilmem ama bilgisayarı haftada 1 FurMark ve Prime 95 testlerine soktuğumdan beri oyunlarda daha az ısınıyor :D

Yeni konular

Geri
Yukarı