Yeni alınan PC'ye test yapılmalı mı?

BeratCawres

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar GameGaraj'dan sistem aldım. Gerçekten büyük bir bütçe harcadım FurMark benchmark gibi testler yapmayı düşünüyordum fakat GameGaraj canlı desteğe olası bir sıkıntı çıkarsa diye soru sordum ve garanti dışı kalacağını söylediler. Ne yapmalıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Benchmark testi yapmayın yanlış bilgi veriyor sizi yanıltabilir technopattada yasak kendi sistemim ilk geldiğinde FurMark ve Prime 95'i açıp sabaha kadar bekletmiştim bir sorun var mı yok mu öğrenmek için sende öyle yapabilirsin ikisini de beraber çalıştır açık bırak sabaha kadar sonrada değerlere bakıp buraya paylaşabilirsin.

Neden garanti dışı kalsın canım, oyke saçmalık olurmu, yapılmalı bence ama herşey tesden çıkmıyor çok zaman geçmeden oyunlarda, vs da test edin ısı değerlerine bakın bir kere bile olsa mavi ekran hatasını önemseyin

Arkadaşlar GameGaraj'dan sistem aldım. Gerçekten büyük bir bütçe harcadım FurMark benchmark gibi testler yapmayı düşünüyordum fakat GameGaraj canlı desteğe olası bir sıkıntı çıkarsa diye soru sordum ve garanti dışı kalacağını söylediler. Ne yapmalıyım?

Kesinlikle test yapın eğer sorun çıkarsa değiştirmek zorundalar kendim 8 saat yük altında çalıştırdım bir şey olmuyor.

Bence gerek yok sorun yaşarsanız zaten hissedersiniz oyuna girdiğinizde sistem zorlanır bir şey olacaksa orada olur.

Hayır. Garanti dışı kalamaz. O zaman ben Full sahte PC kakalayayım millete. Sonra bir yük altına soksunlar çat kapansın açılmasın. Para iadesi de almayam. Oh ne ala. Bence onlar yakarsanız vs diye öyle demişlerdir.

Ya bilgisayarı yakmakta o kadar kolay bir şey olsa :D bilgisayar parçaları yüksek ısıya dayanıklı üretiliyorlar yanma gibi duruma gelse direk bilgisayar kapanır zaten ;D ben haftada 1 bilgisayara FurMark ve Prime 95 testini birden yapıyorum ne kadar zorlarsam o kadar açılır motor gibi düşünüyorum ben :D kartları ve işlemciyi.

Ya bilgisayarı yakmakta o kadar kolay bir şey olsa :D bilgisayar parçaları yüksek ısıya dayanıklı üretiliyorlar yanma gibi duruma gelse direk bilgisayar kapanır zaten ;D ben haftada 1 bilgisayara FurMark ve Prime 95 testini birden yapıyorum ne kadar zorlarsam o kadar açılır motor gibi düşünüyorum ben :D kartları ve işlemciyi.

Hocam yavaş :D art arda aşırı yüksek sıcaklıkta ve yükte tutunca da ömrü kısalıyor birazcık. Onu da dikkate alın derim.

Geri
Yukarı