Yeni alınan RAM bire bir eskisiyle aynı anda çalışmıyor

EserBea

Centipat
8 GB Kingston marka KVR16N11/8 model 2 tane RAM'im var şu an elimde. 2 RAM'de 1. slotta çalışıyor. Fakat 2.slotta asla çalışmıyor. Slotta bir sıkıntı olabilir diye düşünüyorum. Bu konuda yapabileceğim bir şey var mı? Slotu daha önce hiç kullanmadım hiçbir şey takmadım bile. BIOS'ta açtığım zaman (MSI) normalde 2 farklı profil görünmesi geriyor diye biliyorum fakat direkt olarak Lite versiyonu açılıyor ve 2 profil ya da o tarz bir şey yok. Anakartı değiştirecek bütçeye sahip değilim şu anda. Ne yapabilirim yardımcı olabilir misiniz?

Dosya Ekleri

• main.png
    main.png
    15,1 KB · Görüntüleme: 16
  • main2.png
    main2.png
    19,5 KB · Görüntüleme: 14
  • main3.png
    main3.png
    20,9 KB · Görüntüleme: 11
  • main4.png
    main4.png
    28,3 KB · Görüntüleme: 7
  • main5.png
    main5.png
    32,5 KB · Görüntüleme: 12
Son düzenleyen: Moderatör:
8 GB Kingston marka KVR16N11/8 model 2 tane RAM'im var şu an elimde. 2 RAM'de 1. slotta çalışıyor. Fakat 2.slotta asla çalışmıyor. Slotta bir sıkıntı olabilir diye düşünüyorum. Bu konuda yapabileceğim bir şey var mı? Slotu daha önce hiç kullanmadım hiçbir şey takmadım bile. BIOS'ta açtığım zaman (MSI) normalde 2 farklı profil görünmesi geriyor diye biliyorum fakat direkt olarak Lite versiyonu açılıyor ve 2 profil ya da o tarz bir şey yok. Anakartı değiştirecek bütçeye sahip değilim şu anda. Ne yapabilirim yardımcı olabilir misiniz?

İki RAM'de farkli MHz veya crlde çalıştığını için olabilir.

Anakart modeliniz ne? 1 ve 2. slotlar çalışmıyorsa 1-3 veya 2-4 şeklinde takmayı deneyin. Eğer 3 ve 4. slot yoksa RAM'leri taktıktan sonra debug ledi varsa anakartta onlar yanıyor mu onu kontrol edin.

Anakart modeliniz ne? 1 ve 2. slotlar çalışmıyorsa 1-3 veya 2-4 şeklinde takmayı deneyin. Eğer 3 ve 4. slot yoksa RAM'leri taktıktan sonra debug ledi varsa anakartta onlar yanıyor mu onu kontrol edin.
2 Slotlu anakart. Markasını ekledim dosya eklerinde var h110m pro-vd d3 (ms-7981). Dram ışığı kırmızı yanıyor. Normalde her açtığımda yanıyor o kırmızı ama sonra sönüp bilgisayar açılıyor. 2 Ram taktığımda o ışık açık kalıyor ve ekran kesinlikle gelmiyor.
@DarkBurak mhzlerini de aynı ayara aldım biostan yanlış yapmadıysam eğer

2 slotlu anakart. Markasını ekledim dosya eklerinde var H110M Pro-VD D3 (MS-7981). Dram ışığı kırmızı yanıyor. Normalde her açtığımda yanıyor o kırmızı ama sonra sönüp bilgisayar açılıyor. 2 RAM taktığımda o ışık açık kalıyor ve ekran kesinlikle gelmiyor.
@DarkBurak MHz'lerini de aynı ayara aldım BIOS'tan yanlış yapmadıysam eğer.

Crlsine baktın mi?

O zaman yeni aldığın RAM sorunlu veya anakartin ile uyumlu değil iade edin BIOS'la alakası olmayabilir çünkü anakartin desteklediği hızı takınca açılır.

Yeni aldığım RAM 1. slotta çalışıyor kendi RAM'im de çalışıyor. Fakat 2. slotta hiçbiri çalışmıyor bu yüzden birlikte kullanamıyorum. Bunun tek nedeni anakart mı olabilir? Ankartı değiştirmek de istemiyorum. Yakında yurt dışına çıkacağım çok para harcamak istemiyorum. Eğer slot bozulduysa düzeltmenin yolu var mı?

Yeni aldığım RAM 1. slotta çalışıyor kendi RAM'im de çalışıyor. Fakat 2. slotta hiçbiri çalışmıyor bu yüzden birlikte kullanamıyorum. Bunun tek nedeni anakart mı olabilir? Ankartı değiştirmek de istemiyorum. Yakında yurt dışına çıkacağım çok para harcamak istemiyorum. Eğer slot bozulduysa düzeltmenin yolu var mı?

Slot bozuksa o çalışmayan yere çalışan RAM'i takin eğer çalışmıyorsa sokette sorun vardir.

Geri
Yukarı