Yeni alınan Ryzen 5 1600 12 Nanometre gözüküyor

anladım hocam peki size zahmet dediğim gibi 1600x ile karşılaştırma yapabilir misiniz acaba sonuçlar ne çıkacak çok merak ettim doğrusu tabi 4.2de farklı çıkar gerçide genede hiç bilmemekten iyidir. Overclock lu 1600x e karşı test edilebiliyor mu peki?

Edit: Diğer 12nm olanların test şansı varsa 1600x e karşı nasıl olduğunu merak ediyorum test edebilirse çok yardımcı olmuş olursunuz özellikle yeni almış arkadaşlar :)

bench.jpg

1600x yok referans alabileceğim ama 1700x ile karşılaştırma böyle sonuç verdi.

Dosya Ekleri

• bench.jpg
    bench.jpg
    54,9 KB · Görüntüleme: 39
Eki Görüntüle 469186

1600X yok referans alabileceğim ama 1700X ile karşılaştırma böyle sonuç verdi.

Teşekkürler hocam diğer standart modda kullananlarda atarsa çok yardımcı olur çünkü sanırım sizinki 4.2'de çalışıyor bayağı yanıltıcı olabiliyor. O yüzden yanlış anlamayın. Bir de 1700X 1600xden daha kötü zaten tekli çekirdekte.
Flood yapıyorum mecburen mesajı düzenleyemediğimden @FalconPolat hocam bir de siz bakabilir misiniz? Sizin işlemci ile Ryzen 1600X'i karşılaştırabilir misiniz size zahmet. Stock Ryzen 12NM 1600 vs stock 1600X yapabilirseniz çok daha makbule geçer. Ya da uğraşamam şu an diyorsanız ona yakın overclocklu bir 1600X ile karşılaştırma şansınız varsa sevinirim hocam :)

Son düzenleyen: Moderatör:
2600 üstüne 1600 etiketi vurup daha ucuza satıp ekonomiyi canlandırmak istiyorlar :)
Öyle bir şey yok kardeşim Ryzen 5 1600'ün üretimi hala aktif olarak devam ediyor 12NM teknoloji ile üretimleri de var şu an R5 1600 ile R5 2600 arası bir performansı var.

Son düzenleyen: Moderatör:
Piyasada hala 14nm olanları da mevcut. Sanırım 12nm olduğunu belirten herhangi bir kod da bulunmuyor. Yani alacağınız 1600 ün 12nm çıkması biraz şansa kalıyor.

baya geç ama yeni üretim onlar ne 1. nesil ne 2. nesil arafta kalmışlar
hatta bazılarına bu 12nm nin 8c/16t hali bile geliyor araya sürpriz sıkıştırıyolar işte

Link atabilirmisiniz
Birkaç gün önce aldım işlemciyi, bildiğim kadarıyla ilk nesil Ryzen'ler 14 nm idi ama bana gelen 1600 12 nm çıktı. Üstüne üstlük işlemcinin kod adı Pinnacle Ridge yani 2. Neslin kod adı var. Bir başka kişi de aynı işlemciyi aldı aynı şey onda da var. Yoksa AMD bize kıyak mı geçiyor? İşlemcinin ciddi ciddi 1600 adlı 2600 olduğunu bile düşünmeye başladım 😀

Eki Görüntüle 438133
Link atabilir misin acaba
Link atabilir misiniz acaba??

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı