Yeni alınan Ryzen 5 1600 12 Nanometre gözüküyor

Hocam ben bu satın aldığım anakarta Corsair Vengeance 2x8 16 GB 3000 MHz RAM takıcam. Bu RAM anakarta uyumlu mu değil mi rica etsem bakarmısınız bir? Anakartın ismini tekrar yazayım: MSI B450M BAZOOKA V2
Uyumluluk diye bir şey yok kardeşim, destek listesine baktığın zaman orada görünen ram'ler anakart ile test edilmiş ram'lerin listesidir. Anakart üreticileri bütün ram'leri test edemez, etmez, orada olmayan çalışmayacak diye bir kaide yok, yani anakart'ın desteklediği 3466 MHz'ye kadar her ram'i takıp kullanabilirsin. Anakartın sitesine'de bu sayfadan bakabilirsin, Memory by RX-1X00 birinci nesil ve diğerli 2X, 3X böyle devam ediyor, üzerlerine tıkla.
arkadaşlar merhaba ben dün bir anakart aldım asus prime b350m-a sıfır kutulu şimdi işlemci alacağım ryzen 5 1600 lakin işlemci revizyonlu model alacağım anakartın sitesinde ryzen 5 1600 desteği gözüküyor lakin benim alacağım işlemci revizyonlu model oldugu için sizce görüntü gelirmi bios güncellemesi gerekirmi çünkü anakartim 0405 bios sürümünde bu revizyon olması fark eder mi

Revizyonlu yada bıos'u güncel bir anakart gönderilir ise direkt çalışabilir, ama neden B450 durur iken B350 aldınız, onu anlayamadım. Dediğiniz B350 yi n11 de 570 TL olarak gördüm, bu fiyata B450 alınabilirdi. Bence iade edin ve B450 alın, ileride işlemci yükseltmek vs için daha mantıklı bir seçim olur.

Son düzenleme:
Uyumluluk diye bir şey yok kardeşim, destek listesine baktığın zaman orada görünen ram'ler anakart ile test edilmiş ram'lerin listesidir. Anakart üreticileri bütün ram'leri test edemez, etmez, orada olmayan çalışmayacak diye bir kaide yok, yani anakart'ın desteklediği 3466 MHz'ye kadar her ram'i takıp kullanabilirsin. Anakartın sitesine'de bu sayfadan bakabilirsin, Memory by RX-1X00 birinci nesil ve diğerli 2X, 3X böyle devam ediyor, üzerlerine tıkla.

Revizyonlu yada bıos'u güncel bir anakart gönderilir ise direkt çalışabilir, ama neden B450 durur iken B350 aldınız, onu anlayamadım. Dediğiniz B350 yi n11 de 570 TL olarak gördüm, bu fiyata B450 alınabilirdi. Bence iade edin ve B450 alın, ileride işlemci yükseltmek vs için daha mantıklı bir seçim olur.

Çok yardım ettin bana hocam her sorumu cevapladın çok sağol.

Vatan bilgisayar dan aldım fırsat ürünüydü 315 TL idi

Neye göre 12NM veya 14NM olduğunu anlıyoruz. Kutuyu açmadan.
Kutuyu açmadan anlamak mümkün değil. 14nm ise içinden Wraith Spire fan çıkıyor, 12nm ise Wraith Stealth fan çıkıyor oradan anlayabilirsin. Ama kesin sonuç için takıp çalıştırman lazım işlemciyi. Geçen birisine Wraith Spire çıkmış ama işlemcisi 12nm miş alan kişinin.

Kutuyu açmadan anlamak mümkün değil. 14nm ise içinden Wraith Spire fan çıkıyor, 12nm ise Wraith Stealth fan çıkıyor oradan anlayabilirsin. Ama kesin sonuç için takıp çalıştırman lazım işlemciyi. Geçen birisine Wraith Spire çıkmış ama işlemcisi 12nm miş alan kişinin.
Benim arkadaşımın da işlemcisinden Spire çıktı ve 12nm.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı