Yeni alınan Xiaomi Redmi Note 8 rootlu geldi

Cihazı geçen cuma sipariş ettik, bugün elimize ulaştı önde yazan kağıtta bunlar yazıyordu.

Eki Görüntüle 1017581

IMEI numarası atmak için rootlamışlar sanırım ama rootladıklarını biz telefonu açmadan nasıl bilebilirizki? Dolayısıyla açtık.

Değişim talebi istemek aklıma geldi ilk olarak zaten ama durumu anlamak için buraya sizlerede sormak geldi içimden.

Gümrük bakanlığından ihale ile almışlar cihazı yani kaçak cihazmış gümrük bakanlığı ihale ile satmış ucuza zaten olması gerekenden çok daha cüzi miktarda satın almıştık. Ürünün kullanıldığını sanmıyorum.

Evet, Samsung kullanıyorum zatende oradan biliyorum güvenlik sebebiyle korktum telefonu anneme almıştık düz kullanan insan nereden bilsin rootu haliyle. Güvenlik sebebiyle korktum.

Evet zaten şarj adaptörü Çin prizlerine uygun olarak geldi fakat dönüştürücüsünüde yanında verdiler telefon çakma değil kamerası, oyun testi yaptım tabii ki Snapdragon 655 işlemcisi ile gayet güzel performans verdi fakat root olayı beni bayağı bir sinirlendirdi.

Riskli APK falan inmez tabikii. Annem kullanacak düz telefon kullanıcısı ne bilsin APK'yı ama banka işlemleri için beni süphelendirdi.
Kanka rootu geç IMEI'de sorun var mı?

IMEI atılan yurt dışı cihazları tek hatta açık olur TR cihazları cift hat olarak kullanılıyor 2 hatta IMEI atılmıyor cihaz yurt dışı 1500 1600 arası aldıysan sorun yok.

IMEI sorgulamasına baktım.
Telefon Redmi note 8 Pro adında gözüküyor ama kayıt bulunamadı yazıyor çözemedim fotoğraf atayım.
Tamam, IMEI numarasında problem yokmuş kayıtlı olduğu yazıyor burada.
Kanka rootu geç IMEI'de sorun var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
IMEI sorgulamasına baktım.
Telefon Redmi Note 8 Pro adında gözüküyor ama kayıt bulunamadı yazıyor çözemedim fotoğraf atayım.
Tamam, IMEI numarasında problem yokmuş kayıtlı olduğu yazıyor burada.

Adamlar Note 8 TR IMEI'si atmış olabilir Note 8 ve Note 8 Pro çift hattır yıldız kare 06 kare yaparak kaç IMEI yazdığına bak tek IMEI varsa yurtdışıdır sıfır cihazların arkasında etiket olur orada da IMEI yazar onla da eşletir.

Hocam dümdüz kaçak ürün satın almışsınız, normalde IMEI işlemleri için garantisiz ürün satan yerler aldıktan 1-2 hafta sonra getirin diyorlar ki kilidi açılsın ürünün. Sizinki kullanılmış bence.

Son düzenleyen: Moderatör:
Adamlar Note 8 TR IMEI'si atmış olabilir Note 8 ve Note 8 Pro çift hattır yıldız kare 06 kare yaparak kaç IMEI yazdığına bak tek IMEI varsa yurtdışıdır sıfır cihazların arkasında etiket olur orada da IMEI yazar onla da eşletir.

Değişim talebi başlattım. Ve kontrol edeceğim.
Hocam dümdüz kaçak ürün satın almışsınız, normalde IMEI işlemleri için garantisiz ürün satan yerler aldıktan 1-2 hafta sonra getirin diyorlar ki kilidi açılsın ürünün. Sizinki kullanılmış bence.

N11.comdan satın aldık. Bizde zaten IMEI kayıtlı gözüküyor.

Değişim talebi başlattım. Ve kontrol edeceğim.

N11.comdan satın aldık. Bizde zaten IMEI kayıtlı gözüküyor.

Adamlar belirtmişler gümrük malı olduğunu zaten kaçak malı ihaleyle alarak piyasaya sürmüşler iade almaya bak N11 de kaçak ürün satmak kesinlikle yasak.

Telefonun 2. IMEI numarası ile e devletteki tutmakta yani aynı 1. IMEI ise garip ürün barkodu gibi barkodu var.

Yurt dışı cihaz 2. hatta IMEI var 1. hatta henüz IMEI atamıyoruz %100 yurt dışı.

Yurt dışı cihaz 2. hatta IMEI var 1. hatta henüz IMEI atamıyoruz %100 yurt dışı.

Zaten adaptörü Çin için üretilmiş dönüştürücü yollamışlar belli yurt dışı olduğu.
iphone-935.png

Adaptör buydu.

Zaten adaptörü Çin için üretilmiş dönüştürücü yollamışlar belli yurt dışı olduğu.
Eki Görüntüle 1017655

Adaptör buydu.

Vallahi hocam top artık sizde 1500 1600 bandında aldıysanız kullanın derim telefoncuyum bende hep yurt dışı sattım hatta TR olanını satmak nasip olmadı ama sorun cıkarmaz size.

Geri
Yukarı