Yeni AMD FX Sistem VE Dark Orion Kasa Kullanıcı İzlenimleri

hakean

Hectopat
Yer
Kütahya
Herkese merhaba daha öncede söylediğim gibi yeni sistemi topladım ve Dark orion kasa aldım kullanıcı izlenimlerini bugün sizlerle paylaşacağım.

Sistem: FX 8150---Gigabyte GA-970A-DS3---Zeppeline ULTRA 8GB DDR3 1333MHz---WD 1TB 64Mb Cache---630W RMS Huntkey PSU---Sapphire HD7770 GHz Edition---Dark Orion Oyuncu kasası---Asus XONAR DGX---

Sistem çok hoşuma gitti sırf darboğaz yüzünden toplamıştım ve şu an hiçbir sorun yok. Öncelikle kasadan başlamak istiyorum kasa oldukça geniş, ferah, yanında 2 adet sessiz yüksek CFM'li fanları ile geliyor. Parasını fazlasıyla hak ediyor. Gayet kullanışlı, işçilik 10 numara, sağlam malzemeden yapılmış. Alacak arkadaşlara tavsiye ederim fakat USB 3.0 terminalleri anakarta değil USB çıkışlarına bağlanarak veri aktarımı sağlanıyor. Elimde 3.0 cihaz olmadığı için 3.0 kapadım anakart üzerinden. 6 adet 12 cm 4adet 14 cm fan takılabiliyor ve mesh panel olduğu için toz fazla girmiyor ama arkaya doğru delikler çok fazla :) :) :)

FX 8150 ve diğerleri: AMD işlemcilerde sıcaklık başlı başına bir beladır. Fakat bu işlemci hiç de öyle değil. Stok fan ve Thermaltake TG-3 macun ile minimum boşta 11 derecede maximum yükte 54-55 derece. Oyun ve render performansı gayet iyi fakat biraz fazla güç tüketiyor ve stok fanı ses yapıor. 3250 rpm'de çalıştırıyorum. Küçük olması ses konusunda dezavantaj oluşturuyor.

RAM ise Zeppline Ultra modeli soğutuculu gayet güzel bir RAM. Tek slotta 8 GB kullanıyorum. 3 slot boşta. Anakart gayet güzel, kullanışlı. 2 adet 3.0, 6 adet 2.0 çıkışı mevcut. Görüntü çıkışı yok, ses kartı kaliteli fakat ben oyun amaçlı daha önceden almış olduğum Xonar DGX'i kullanıyorum. Güç kaynağı ise sisteme yetiyor artıyor bile. Sessiz, ısı sorunu olmayan bi güç kaynağı, orta ve üst düzey oyuncular için yeterli. 3 adet 12 cm fan kullanıyorum, teki yukarıda olmak üzere biri egzoz diğerleri blower olarak çalıştırıyorum.

Ekran kartına ve ses kartına özel konu açtığım için geçiyorum. Kısaca sistem uygun maliyette fiyat/performans kralı denilebilir (kendi görüşüm) :) Arka plan işlemlerinde Winrar ve oyun, renderlarda sıkıntı oluşturmuyor. Gayet kullanışlı bir sistem oldu, ileride CPU soğutucusunu değiştirebilirim :) :) :)

Buyrun resimler;

[/IMG]

img2044n.jpg
dsc0044gw.jpg
[/URL][/IMG]
dsc0046qk.jpg
[/URL][/IMG]
dsc0045dt.jpg
[/URL][/IMG]

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 12 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı