Yeni anakart MHz değerini öğrenme

Kastanbolu

Kilopat
Merhabalar, ben sistem topladım lakin aldığım sitede 4133 MHz yazıyordu. Anakart için bu değeri nereden kontrol edebilirim emin olmak için?

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar söylemişler ama bazen üretici firmalar güncellemeyle 4133mhz desteği verip bunu sitelerinde güncellemiyorlar. Buda kafa karışıklığına sebep oluyor.
Anakartınızın markasına göre arayüz değişir fakat BIOS ekranından görebilirsiniz. XMP kısmında manuel frekans listesini açın en aşağı bölümde anakartın verebileceği son hızı görebilirisiniz.
Recep beyin dediği gibi anakartınız bu desteği verebilir ama bellek hızınızı seçseniz dahi o hızlara çıkamazsanız.

Anakartınızın resmi üretici sayfasına girerek kontrol edebilirsiniz. Google aramaya anakartınızın tam modelini yazın resmi site orada çıkar. Bulamazsanız buraya yazın.
Yok demek istediğim acaba gönderen site gerçekten 4133 Mhz'mi gönderdi bir yerden bakamıormuyuz onu soruyorum.
Anakartın maksimum desteklediği bellek frekansı odur. Yarın bir gün 4133 Mhz destekli bellek takabilirsiniz yani. Şuan ki belleklerin frekansını merak ediyorsanız Görev Yöneticisinden Bellek kısmına gelip sağ kısıma bakabilirsiniz.
Nedense görünmüyor bende o hız diye bir şey yok bomboş neden?
Arkadaşlar diğer sualim XMP açmayıp Frekansı 3200MHz yapsam sıkıntı olur mu veya 3400MHz?
4133 MHz, kartın desteklediği en yüksek bellek frekansıdır. Öte yandan sizin sisteminizde 4133 MHz bellek yoksa bu değeri göremezsiniz.
Evet lakin birde 3466 destekleyen versiyonu var bu tomahawk'ın onu göndermişlerdir diye şüphe ettim.
Bakabilme şansımız yok yani.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı