Kafam çok karışık, sürekli sorguluyorum

Ben ilk insan demedim zaten. İlk vahiy alan resul dedim. Kuran'da da bu şekilde geçiyor. Adem'in yeryüzüne inişi vahiy iledir, gökten zembille inmedi yani. Ya da yukarıdaki arkadaşların sandığı gibi çamurdan şıp diye yaratılmadı.
Öyledir. Hz adem diye biri hiç var olmadı, arap uydurması, mitolojik karakter.

@ahmetaydın1921 hocam zaten muhteşem bir yaratıcı bir tane kişi elmayı yedi diye bütün herkesi bundan sorumlu tutmanasi lazim. @TylerDurden26 savaş cebecinin dediği şekilde iman edersen imanın sayılımıyor. Kalpten ve gönülden olması lazım. Benim en çok kafama yatmayan şeyleri yazayım mucize dedikleri şeyin hiçbir kanıtı yok. Yazılı kültüre geçildiği an ne hikmetse hiçbir mucizeye tanık olunmuyor. Zeydin(Hz. Muhammed'in evlatlık çocuğu)karısını almak için özel ayet indiriyor. Evrimi red ediyor. Coğrafya ve biyoloji açısından aşırı sınıfta kalıyor. Sosyal konularda belki 600 için iyi maddeler olsa da günümüzde nerdeyse hiçbiri uyuyabilir maddeler değil. Peygamberler sadece Arap coğrafyasında var. Diğer coğrafyalarda varlıkları belirsiz. Ki Arap coğrafyasında da yaşadıkları net değil.

@ahmetaydın1921 hocam zaten muhteşem bir yaratıcı bir tane kişi elmayı yedi diye bütün herkesi bundan sorumlu tutmanasi lazim. @TylerDurden26 savaş cebecinin dediği şekilde iman edersen imanın sayılımıyor. Kalpten ve gönülden olması lazım. Benim en çok kafama yatmayan şeyleri yazayım mucize dedikleri şeyin hiçbir kanıtı yok. Yazılı kültüre geçildiği an ne hikmetse hiçbir mucizeye tanık olunmuyor. Zeydin(Hz. Muhammed'in evlatlık çocuğu)karısını almak için özel ayet indiriyor. Evrimi red ediyor. Coğrafya ve biyoloji açısından aşırı sınıfta kalıyor. Sosyal konularda belki 600 için iyi maddeler olsa da günümüzde nerdeyse hiçbiri uyuyabilir maddeler değil. Peygamberler sadece Arap coğrafyasında var. Diğer coğrafyalarda varlıkları belirsiz. Ki Arap coğrafyasında da yaşadıkları net değil.
Bunlar artık 5 yaşındaki çocukların bildiği argümanlar. Zahmet edip bu konulara İslam alimlerinin verdiği cevaplara bakarsınız.

Arkadaşlar şundan 2-3 sene öncesine kadar kafam çok rahattı. Yobazın tekiydim. Namazlarımı eksiksiz kılar, anne babadan ne duyduysam tarih bilgilerine bakmadan herkesle tartışırdım fakat sonra ''yav şu insanların bir kitaplarını okuyayım'' dedim. Ben bir anda İslam'dan soğumaya başladım fakat hala İslam dinindeyim, daha mantıklı geliyor ama her zaman bir çelişki ile yaşamak beni korkutuyor. Öldüğümde mesela eğer cennet cehennem yoksa veya ya Tanrı varsa fakat başka din doğruysa gibisinden. Artık sorgulamak istemiyorum. Bunu nasıl başarırım?
Sorgulayabilirsiniz. Yeter ki Allah'a gönülden bağlı olun. İçten pazarlıklı olmayın. İslam dininin eksiği, noksanı yoktur. Saklanacak, kanunla korunmaya ihtiyacı olan bir tarafı da yoktur.

Geri
Yukarı