Yeni anakart sonrası i5 3470 Sistemde mavi ekran hatası

selahattin2312

Femtopat
Daha fazla  
Herkese merhaba, bilgisayarımın anakartı değişti ve eve gelip kurduğumda Windows onarım yani mavi ekran hatası alıyordum.
Her yolu denememe rağmen sorunu çözemedim en sonunda ekran kartı sürücülerini devre dışı bıraktığımda sorunum çözüldü.
Ekran çözünürlüğüm düşmüş durumda ve eski çözünürlüğüm de kayboldu. Ekran kartını tekrar güncellemek isteyince mavi ekran hatasını tekrar alıyorum. Sürücülerle alakalı değişim yapamıyorum.

Minidump u paylaşıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Anakart değişimi sonrası format atmazsanız stabil çalışmama sorunlarıyla karşılaşabilirsiniz. Sürücüyü DDU ile kaldırın önce. Ardından kurun sürücüyü.

Anakart değişimi sonrası format atmazsanız stabil çalışmama sorunlarıyla karşılaşabilirsiniz. Sürücüyü DDU ile kaldırın önce. Ardından kurun sürücüyü.
DDU ile güvenli mod da tüm driverleri kaldırdım ancak pc yine mavi ekran verdi.
Mavi ekranda yapılan ayarları geri al seçeneği ile geri yükleyip açabildim pc yi

Mavi ekran incelemek hakkında bilgili değilim ben. Fikir vermek amacıyla girmiştim konuya. Beklerseniz forumun mavi ekran uzmanları bakar konuya. Dediğim

Anladım sağ ol. Bilgisayarcı hazır Win 10'un üzerine crack Win 10 atmıştı bende bilgisayara format atıp Win8 kurtarma DVD'si ile Win 8'i kurdum yani formatladım bilgisayarı

Sistem özelliklerini yazar mısın? Ekran kartın nedir? Sürüsücünü güncellemek için istiyorum. BIOS güncel mi? Anakartınız H61 Intel galiba emin değilim.

"Sfc /scannow" rehberini uygula.
SFC /scannow komutu nedir? Ne işe yarar? | Technopat Sosyal

DirectX sürücüsü güncel değilse güncelleyin.

i5 3470 işlemci.
AMD Radeon HD 7350.
4 GB RAM.
Evet H61 anakart ancak 1155 pin başka anakart bulamadığım için Turbox marka almak zorunda kaldım BIOS güncellenirmi emin değilim?
Ekran kartım 7350 olmasına rağmen aygıtlarda 5xxxx model gözüküyor.

Minidumpta RAM'ler ile alakalı bir sorun görmedim ama emin olmak için Memtest86 testi yapmanızı isteyeceğim.
Memtest86 ile RAM Testi - YouTube

Anakartın BIOS sürücüleri yok.

Ekran kartınızın HD7350 olduğuna emin misiniz? Eğer eminseniz dediklerimi uygulayın.

En başta DDU ile var olan ekran kartı sürücünü sil. Sonra aşağıya bıraktığım sürücüyü indirin.

DDU rehberini dikkatli ve adım adım yapmaya çalışın.
DDU ile Sürücü Kaldırma Rehberi | Technopat Sosyal

Ekran kartı sürücüsünü işletim sistemine göre seç ve en güncel "WHQL" olanı indir.

"sfc /scannow" uygulayın.
SFC /scannow komutu nedir? Ne işe yarar? | Technopat Sosyal

Geri
Yukarı